Force India potwierdza pozostanie Pereza na sezon 2016

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, ekipa ogłosiła nową umowę z 25-latkiem już na Suzuce
24.09.1505:48
Mateusz Szymkiewicz
1704wyświetlenia


Sergio Perez pozostanie kierowcą ekipy Force India w sezonie 2016, po tym, jak ta potwierdziła zawarcie z nim nowej umowy.

Stajnia z Silverstone już od dłuższego czasu prowadziła rozmowy z 25-latkiem w sprawie przedłużenia kontraktu na sezon 2016 i jak wczoraj ujawnił zastępca szefa - Bob Fernley, potwierdzenie w tej sprawie miało zostać wystosowane podczas domowego wyścigu kierowcy w Meksyku. Mimo to postanowiono nie czekać do listopada i potwierdzono Pereza na kolejny sezon już w trakcie weekendu w Japonii.

Perez reprezentuje barwy Force India od 2014 roku i w tym czasie wywalczył 98 punktów oraz jedno podium podczas zeszłorocznego Grand Prix Bahrajnu. W tegorocznych mistrzostwach zawodnik obecnie zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 39 oczek, znajdując się trzy lokaty przed zespołowym partnerem - Nico Hulkenbergiem, który przed wyścigiem na Monzy podpisał dwuletnią umowę z hinduską ekipą.

Jestem bardzo szczęśliwy mogąc potwierdzić, że pozostanę w Force India - powiedział Sergio Perez. To po prostu oznacza, że mogę już się skupić na najważniejszych rzeczach, czyli jeździe bolidem i zdobywaniu punktów. Od momentu dołączenia do zespołu bardzo dojrzałem jako kierowca i czuję, że osiągam swoje najlepsze wyniki. Czuję ten potencjał w ekipie i znajduje się tutaj bardzo dobra energia, co daje mi sporo pewności przed następnym sezonem. Myślę, iż jesteśmy w stanie kontynuować osiąganie mocnych wyników i zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc zespołowi w rozwoju.

KOMENTARZE

2
Kamikadze2000
24.09.2015 08:45
@Basshuntersw - teoretycznie kierowcy Lotusa też mieli dawno podpisane kontrakty na 2016 rok. Co innego ogłaszanie, a co innego potwierdzenie. Z tymi "wieloletnimi" bywa różnie, choćby Grosjean, który na pewno w Lotusie jeździć nie bedzie.
rno2
24.09.2015 05:59
Chyba najlepsza możliwa decyzja. Lotus/Renault to w tej chwili duża niewiadoma... Po tegorocznych ogromnych roszadach w teamach, sezon 2016 pod tym względem będzie spokojny. 7 zespołów pozostawia swój skład bez zmian, a jeśli chodzi o debiutantów, to można się spodziewać Vandoorna w McLarenie, Wehlrerina w Manorze i może jeszcze Ocona w Renault.