Maldonado: Sędziowie traktują mnie surowiej od innych kierowców

Wenezuelczyk uważa, że jego incydentom na torze poświęca się zbyt wiele uwagi.
29.12.1510:05
Nataniel Piórkowski
1598wyświetlenia


Pastor Maldonado uważa, że sędziowie Formuły 1 traktują go surowiej od rywali, za każdym razem kiedy bierze udział w incydencie podczas weekendu Grand Prix.

Wenezuelczyk zyskał reputację kierowcy o zbyt agresywnym nastawieniu do walki na torze, który często podejmuje nieodpowiedzialne manewry i doprowadza do kolizji. Zawodnik Lotusa sądzi jednak, że incydentom z jego udziałem media i kibice poświęcają zbyt wiele uwagi.

Kiedy popełniam błąd, nawet ja sam, nawet kiedy nie dochodzi do żadnego kontaktu, wszyscy są tym zaskoczeni, a fakt ten staje się wiadomością dnia. Wszyscy inni kierowcy doprowadzają do kolizji, wszyscy inni kierowcy biorą udział w różnych incydentach i nic się nie dzieje. Spójrzcie na Bottasa i Kimiego, ich dwie kolizje. Incydent wyścigowy. Kiedy w moim przypadku dochodzi do głupiego kontaktu, wszyscy od razu robią "Aaach" - powiedział Maldonado.

Wenezuelczyk sądzi, że ze względu na swoją nie najlepszą reputację jest nawet ostrzej traktowany przez sędziów. W przypadku sędziów kwestia ta jest dosyć trudna, bo za każdym razem ich skład jest inny. Trudno jest więc im mierzyć wszystko tą samą miarą podczas różnych wyścigów. Nie chodzi o to, że mnie lubą lub nie. Znam ich wszystkich i wiem, że po prostu wykonują swoją pracę. Czasem jednak och opinie różnią się w zależności od wyścigów.

W trakcie całego roku widziałem wiele incydentów i może nie zawsze byli tak rygorystyczni ze swoimi decyzjami. Czasem traktują mnie nieco surowiej, ale to część gry. Tak samo jest w piłce nożnej.

KOMENTARZE

10
bartoszcze
29.12.2015 08:34
@enstone Chciałeś powiedzieć, że Maldo lepiej podrzuca? :)
enstone
29.12.2015 03:59
@bartoszcze Lepiej ?........ http://f1news.pl/wp-content/uploads/2014/09/2014-bahrain-grand-prix-maldonado-gutierrez-crash.jpg
bartoszcze
29.12.2015 03:00
@corey_taylor Zdjęcie ilustrujące artykuł to sytuacja, w której nastąpił rewanż GUT na MAL. Też byś zabrał SL?
RY2N
29.12.2015 02:12
Po prostu jak ktoś robi głupi i niebezpieczny manewr raz przez cała karierę (albo raz na 10 lat) to sędziowie moga uwierzyć, że to było niezamierzone, ale jeśli ktoś prawie co wyścig tłumaczy się, że to było niechcący to już gdzieś przy trzecim razie tracą cierpliwość i przywalają karę
paymey852
29.12.2015 01:35
Maldonado ma racje, traktują go inaczej i słusznie. Maldo gdyby zrobił to samo co RIC > Kimiemu w Monaco to kara była by na 100%
corey_taylor
29.12.2015 11:05
Za numer jaki odwalił Maldonado jakiś czas temu w Bahrajnie, nijaki Ide stracił superlicencję więc chyba nie powinien narzekać.
Gzehoo92
29.12.2015 10:48
Pastor, zacznij lepiej jeździć albo zmień numer :P
enstone
29.12.2015 10:22
Chłop jeździ 5 sezonów w F1 głównie dlatego, że przynosi pieniądze, a popełnia tak głupie i idiotyczne błędy, gdyby jeździł bolidem dopiero ze 3 miesiące, więc nie rozumiem, dlaczego się dziwi, że wszyscy z niego mają polewkę, a u sędziów ma taką reputację a nie inną.
macieiii
29.12.2015 09:45
nie wiem ilu takich w Historii było, ale Maldonado chyba wychował się na telenowelach i teraz sprzedaje nam swoją. Widać że się chłopina stara ale płacze jak Południowiec Massa który rozwala się na pierwszym zakręcie. Zero wstydu i powinno się zbierać wielosezonowo te punkty karne kierowcom i w szczególnych przypadkach takich jak Maldonado odbierać fotel kierowcy... może wtedy by zrozumiał że to on jest sprawcą tego co się dzieje i w skali F1 jest żywym przykładem jak wypalony, zmęczony i ostatecznie nieudolny może być kierowca którym miotają kryzysy. Powinien z Palmerem przegrać sezon i odejść, co niewykluczone że się stanie. Być w F1 za długo wielu się udało. Ciekawy sobie Pastor przykład wybrał: RAI vs BOT. Ktoś promuje jego styl jazdy i od razu tworzy się linia obrony pokrzywdzonego. Wysoki sądzie, wyłączcie mu mikrofon.
rno2
29.12.2015 09:20
Sam sobie na to zasłużył. Tylko on potrafi latać obecnymi bolidami, ewentualnie tylko on potrafi tak uderzyć w inny bolid, żeby ten koziołkował :-)