Haryanto liczy na powrót do stawki F1 w niedalekiej przyszłości

Z kolei rząd Indonezji jest rozczarowany decyzją Manora o rozwiązaniu umowy
12.08.1610:16
Mateusz Szymkiewicz
954wyświetlenia


Rio Haryanto przyznał, że liczy, iż w niedalekiej przyszłości powróci do stawki Formuły 1.

Indonezyjczyk utracił przedwczoraj posadę w ekipie Manor, ponieważ nie zdołał uzbierać wsparcia finansowego rzekomo na poziomie 7 milionów euro, które zagwarantowałoby mu starty do końca tegorocznych zmagań. Mimo to 23-latek pozostanie w padoku Formuły 1 jako kierowca testowy stajni z Banbury, ponieważ jak przyznał Haryanto, rozumie decyzję podjętą przez zespół.

Tak naprawdę dużo mi pomogli umożliwiając start w Grand Prix Niemiec. Przy moich dostępnych środkach miałem zagwarantowane występy tylko do rundy na Węgrzech. Tak naprawdę nie chcę tego robić cały czas [pełnić posady testera]. Mimo to mam nadzieję, że będę mógł być z zespołem na każdym wyścigu. Liczę, iż będę mógł kiedyś powrócić na tor jako kierowca wyścigowy - powiedział Rio Haryanto w rozmowie z rodzimymi mediami.

Mimo to ruchem Manora jest rozczarowany rząd Indonezji, który wspierał finansowo starty 23-latka. Minister sportu jest rozczarowany podjętą decyzją, szczególnie, że dyrektor wyścigowy Manora Dave Ryan obiecał w lutym Rio Haryanto pełen program startów w Formule 1 w tym sezonie - dodał rzecznik rządu Indonezji.

KOMENTARZE

2
Ambrozya
12.08.2016 08:35
Albo jako następca Raikkonena w Ferrari...
rno2
12.08.2016 08:24
Podobno ma zastąpić któregoś z kierowców Mercedesa w przyszłym sezonie, jeśli Lewis i Nico nie zakopią topora wojennego.