Force India zawnioskowało o wcześniejszą wypłatę nagrody finansowej

Ekipa z Silverstone zwróciła się z podobną prośbą do FOM także pod koniec ubiegłego roku.
16.11.1618:11
Nataniel Piórkowski
978wyświetlenia


Ekipa Force India zwróciła się do Berniego Ecclestone'a z prośbą o wcześniejsze wypłacenie nagrody finansowej z tytułu zysków z praw komercyjnych - donosi Autosport.

Stajnia z Silverstone, podobnie jak Manor i Sauber, zwróciła się z podobnym wnioskiem także w ubiegłym roku - został on wtedy pomyślnie rozpatrzony. Zanim Ecclestone podejmie decyzję o wcześniejszej wypłacie środków finansowych, zgodę na to będą musiały wyrazić wszystkie pozostałe zespoły.

W obecnym systemie stajnie otrzymują wypłaty z Formula One Management w transzach, przekazywanych na konta co miesiąc od lutego do listopada. Oznacza to, że w praktyce nie otrzymują środków finansowych zimą, a więc w okresie, gdy poświęcają swoje zasoby na przygotowanie konstrukcji bolidów na przedsezonowe testy i początek mistrzostw. Teraz, ze względu na poważne zmiany w przepisach na sezon 2017, wydatki związane z tym procesem okażą się prawdopodobnie wyższe niż przed rokiem.

Uważa się, że prośba teamu z Silverstone nie ma związku z niepokojem o skompletowanie budżetu na sezon 2017 - według dziennikarzy Autosportu zespół chce dzięki temu ułatwić przepływy środków pieniężnych na przestrzeni kilku kolejnych miesięcy. Przed ostatnim wyścigiem sezonu Force India plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów (o jedną pozycję wyżej niż przed rokiem), dysponując 27-punktową przewagą nad Williamsem. Różnica w poziomach nagród finansowych pomiędzy czwartą i piątą lokatą szacowana jest na około trzy miliony dolarów.