Verstappen: Hiszpania pozostaje moim najlepszym wyścigiem w karierze

Holdner przyznaje, że w Abu Zabi RBR może mieć spore problemy, by walczyć z Mercedesami.
24.11.1612:12
Nataniel Piórkowski
692wyświetlenia


Max Verstappen podkreśla, że pomimo świetnego występu w Grand Prix Brazylii, jego najlepszym jak dotąd wyścigiem w F1 nadal pozostaje tegoroczne GP Hiszpanii.

Kierowca Red Bulla zebrał olbrzymie pochwały za swoją jazdę w deszczowym wyścigu na Interlagos, a w szczególności za genialny marsz w kierunku drugiego stopnia podium po nieplanowanej wymianie ogumienia, jaka w końcówce rywalizacji zepchnęła go na czternastą lokatę.

Zapytany o to, czy GP Brazylii stało się teraz jego najlepszym wyścigiem w karierze, Holender odparł: Nie, moim najlepszym wyścigiem w dalszym ciągu pozostaje jak dotąd Hiszpania, bo odniosłem tam zwycięstwo. Jeśli chodzi o samo wyprzedzanie, to Brazylia jest zdecydowanie jednym z najlepszych. Jak dla mnie Barcelona nadal jest najbardziej wyjątkową chwilą, jakiej doświadczyłem. Pod tym względem nic się nie zmienia. Brazylia była bardzo dobra, ale pod innym względem. Mam na koncie kilka dobrych wyścigów. Wybór nie należy do mnie. Koniec końców niewiele to dla mnie znaczy, ponieważ zawsze starasz się osiągnąć swój cel w najszybszy a zarazem najlepszy sposób.

Verstappen, który do momentu wymiany opon plasował się na drugim miejscu w wyścigu o GP Brazylii, sądzi, że Mercedes będzie w ten weekend poza zasięgiem rywali. Będzie trudno. Jeśli nic nie przytrafi się Mercedesom, to naszym celem będzie walka o trzecią pozycję. Po prostu w tej chwili są zbyt silni.