Manor zmieni właściciela przed sezonem 2017?

Według źródeł Autosportu, zespół prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnym inwestorem.
24.11.1611:57
Nataniel Piórkowski
836wyświetlenia


Według źródeł magazynu Autosport, Manor Racing prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym inwestorem, który jest zainteresowany nabyciem większościowego pakietu udziałów w zespole.

Uważa się, że rozmowy pomiędzy obiema stronami trwają od dłuższego czasu, a w ostatnich tygodniach doszło do znaczących postępów w negocjacjach.

Źródła Autosportu sugerują, że obecny właściciel stajni - Stephen Fitzpatrick, który skutecznie uratował ją przed upadkiem po sezonie 2014, skłania się do wycofania z projektu.

Obie strony są zainteresowane przeprowadzeniem sprawnej transformacji, która zminimalizowałaby ryzyko wystąpienia problemów w przygotowaniach do nadchodzącej kampanii. Oczekuje się, że zespół będzie w dalszym ciągu używał nazwy Manor Racing - przynajmniej w krótkoterminowej perspektywie.

Poproszony o komentarz dyrektor generalny Manora - Thomas Mayer przyznał: Mogę potwierdzić, że prowadzimy dyskusje ze stroną trzecią, zainteresowaną nabyciem większościowego pakietu udziałów w zespole. W tej chwili to wszystko, co mogę powiedzieć, ale rozmowy znajdują się na zaawansowanym poziomie i mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli przekazać pozytywne informacje.

Informacja o możliwej zmianie właściciela Manora wyszła na światło dzienne po Grand Prix Brazylii, gdzie team stracił dziesiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów na rzecz Saubera. Jeśli team z Banbury nie zdoła powrócić do czołowej dziesiątki po wyścigu w Abu Zabi, straci około 13,5 miliona dolarów nagrody z zysków z praw komercyjnych, wypłacanej przez Formula One Management.

Według informacji pozyskanych przez dziennikarzy Autosportu, Manor nie ogłosi żadnych informacji dotyczących składu kierowców do czasu ustalenia warunków umowy z nowym właścicielem.

KOMENTARZE

1
bartoszcze
25.11.2016 03:40
Fitzpatrick już podobno opowiada, że ustalił warunki z nowym inwestorem.