Sky Sports: Perez negocjuje z McLarenem powrót od sezonu 2019

Ekipa ma brać pod uwagę Meksykanina, Estebana Ocona, Stoffela Vandoorne'a i Lando Norrisa
28.08.1818:49
Mateusz Szymkiewicz
3385wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sky Sport informuje, że Sergio Perez negocjuje z McLarenem powrót od sezonu 2019.

Meksykanin podczas weekendu w Belgii zadeklarował, że dysponuje już kontraktem na przyszłoroczne zmagania i wszystko wskazuje na to, iż związał się na kolejny sezon z Force India. Mimo to Sky Sports uważa, iż przyszłość 28-latka wciąż nie jest jasna i jego menedżerowie mają prowadzić rozmowy z innymi ekipami.

Według telewizji, jednym z tych zespołów ma być McLaren, którego barwy Perez reprezentował w sezonie 2013. Stajnia z Woking wyznaczyła wówczas Meksykanina na następcę Lewisa Hamiltona, lecz po przeciętnym sezonie w wykonaniu kierowcy zdecydowała się po zaledwie roku zastąpić go swoim juniorem - Kevinem Magnussenem.

Póki co McLaren potwierdził na przyszły rok tylko Carlosa Sainza, który uzupełni wakat stworzony przez Fernando Alonso. W kwestii partnera Hiszpana zespół odmówił komentarza, lecz zrozumiałe, iż na krótkiej liście kandydatów mają być obecny zawodnik Stoffel Vandoorne, Sergio Perez, junior Lando Norris oraz Esteban Ocon.

W kontekście Francuza pojawiają się informacje, że latem był obecny w Woking na przymiarce fotela do bolidu MCL33. McLaren miał być zdecydowany na pozyskanie Francuza jeszcze w tym sezonie, lecz jego wzrost uniemożliwia taką roszadę. Aktualny bolid zespołu jest dostosowany do Fernando Alonso oraz Stoffela Vandoorne'a, którzy są niżsi od Ocona o odpowiednio piętnaście i dziesięć centymetrów.

W poprzednich tygodniach w gronie kandydatów do McLarena byli wymieniani Daniel Ricciardo oraz Kimi Raikkonen. Australijczyk zdecydował się ostatecznie na przejście do Renault, natomiast w kontekście Fina wszystko wskazuje na to, iż na Monzy Ferrari potwierdzi zawarcie z nim nowego kontraktu.

KOMENTARZE

3
christoff.w
29.08.2018 10:20
Wymyślają by mieć clickbajty... I tyle...
ekwador15
29.08.2018 07:03
Jak on negocjuje jak mówił już, że wie co będzie robił w 2019 tylko czeka z ujawnieniem.
christoff.w
29.08.2018 12:32
Mówię Wam że Kubica ze Strolem od 2019!