Mazepin: Jestem gotowy na starty w Formule 1

20-latek nie skomentował jednak doniesień o zakupie Williamsa przez jego ojca.
03.05.1910:00
Mateusz Szymkiewicz
1742wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nikita Mazepin przyznał, że jest już gotowy na starty w Formule 1.

Rosjanin w latach 2016-2018 był kierowcą rozwojowym Force India, wielokrotnie prowadząc bolid zespołu podczas oficjalnych sesji testowych. Ponadto kiedy ekipa trafiła pod kontrolę administratora, ojciec Mazepina - Dmitrij, podjął się próby jej zakupu.

Aktualnie Dmitrij Mazepin łączony jest z przejęciem Williamsa, mimo, że Claire Williams stanowczo zdementowała te spekulacje podczas Grand Prix Azerbejdżanu. W podobnym tonie wypowiedział się syn Rosjanina. Jedyne co mogę powiedzieć, to że mam normalną relację z moim ojcem i nie rozmawiam z nim na temat zespołów Formuły 1. To jest strona biznesowa, a ja interesuję się wyścigami, nawet jeżeli korzystam z rad mojego ojca. To nie leży w mojej odpowiedzialności. Moim zadaniem jest znaleźć się na podium - powiedział Nikita Mazepin.

20-latek realizuje w tym roku prywatny program testowy z Mercedesem za kierownicą bolidu z sezonu 2017, choć poproszony o komentarz w tej sprawie postanowił się nie odnosić. Nigdy nie potwierdziłem tych wieści, więc niestety nie mogę wam powiedzieć nic więcej.

Mimo to Mazepin podkreśla, że czuje się już gotowy na starty w Formule 1, choć w klasyfikacji F2 po czterech rundach zajmuje dopiero piętnaste miejsce. Jestem gotowy, by dołączyć do Formuły 1. W tej chwili jednak nie mam wystarczająco dobrych wyników lub kontraktu - dodał Rosjanin.