Mazepin odpowiedział na krytykę Helmuta Marko po testach w Hiszpanii

Doradca Red Bulla określił Rosjanina jako "kierowcę drugiej kategorii z F2".
08.06.1914:57
Mateusz Szymkiewicz
1139wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nikita Mazepin postanowił odpowiedzieć na krytykę Helmuta Marko po testach w Hiszpanii.

Rosjanin, który w Formule 2 zajmuje dopiero trzynaste miejsce w klasyfikacji, na torze w Barcelonie współpracował z Mercedesem jako młody kierowca. Mazepin drugiego dnia jazd uzyskał najlepszy czas, co spotkało się z komentarzem doradcy Red Bulla - Helmuta Marko.

76-latek stwierdził, że stajnia z Brackley musi mieć najlepszy bolid w stawce, skoro kierowca drugiej kategorii z F2 był w stanie uzyskać nim najszybszy czas. Marko żartował również, iż ustawienia zastosowane w bolidzie Mercedesa powinny nosić nazwę tryb Mazepina.

Sam zainteresowany poproszony o komentarz w tej sprawie, odpowiedział: To mnie nie zabolało, ponieważ w motorsporcie można usłyszeć mnóstwo różnych opinii. Po drugie nie mam się o co obrażać. Jeżeli zespół, który spisał się gorzej od tego z którym współpracowałem udziela takich komentarzy, to jest to dziwne. Uważam, że powinni bardziej skoncentrować się na tym, by ich bolid stał się szybszy, aniżeli na krytykowaniu kogoś, kto wykonał lepszą pracę - powiedział Nikita Mazepin.