Valtteri Bottas przetestował Toyotę Yaris WRC

Kierowca Mercedesa wziął udział w przygotowaniach producenta do Rajdu Finlandii.
20.07.1912:02
Mateusz Szymkiewicz
1369wyświetlenia


Kierowca Mercedesa - Valtteri Bottas, przetestował w piątek Toyotę Yaris wykorzystywaną w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Fin ma za sobą udział w styczniowym Arctic Lapland Rally, gdzie otrzymał Forda Fiestę WRC przygotowanego przez M-Sport. Zawodnik Formuły 1 uzyskał na śniegu piąty wynik w klasyfikacji generalnej. Od tamtej pory 29-latek zasiadł jeszcze za kierownicą rajdówki podczas testów Fiesty w specyfikacji R5 we Francji.

Jak potwierdził dyrektor sportowy Toyota Gazoo Racing - Kaj Lindstorm, Valtteri Bottas pojawił się w ostatni piątek na przygotowaniach zespołu do Rajdu Finlandii. Kierowca zasiadł w Yarisie WRC i ponownie na prawym fotelu korzystał ze wskazówek Timo Rautiainena.

Nie mamy żadnego kontraktu. Był zadowolony z występu w Arctic Rally, ale to my mamy najlepszy samochód i chciał go wypróbować! - powiedział żartobliwie Kaj Lindstorm, znany ze współpracy z Kimim Raikkonenem w okresie jego startów w WRC. Test z Valtterim był zaplanowany i prowadził samochód podobnie jak inni nasi kierowcy na drogach blisko Jyvaskylii.