Hulkenberg skrytykował Renault za słabe osiągi w sezonie 2019

Niemiec ma nadzieję, że kolejna specyfikacja jednostki pojawi się na Spa oraz Monzy.
04.08.1910:29
Mateusz Szymkiewicz
1199wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg skrytykował Renault za słabe tempo bolidu w sezonie 2019.

Stajnia z Enstone zapowiadała podjęcie walki o miejsca na podium w tegorocznych zmaganiach. W rzeczywistości ekipa jest w stanie walczyć co najwyżej o piąte miejsce w klasyfikacji, a jej najlepszym wynikiem było szóste miejsce Daniela Ricciardo w Kanadzie. Ponadto Renault przegrywa pojedynek ze swoim klientem - McLarenem.

Jeżeli deklarują, że ich silnik ma 1000 koni mechanicznych, to muszą dysponować naprawdę złym bolidem - powiedział Max Verstappen z Red Bull Racing, który otwarcie krytykował Renault w okresie współpracy z austriackim zespołem.

W negatywnym tonie o modelu R.S.19 wypowiedział się również sam kierowca Renault - Nico Hulkenberg. Nie możemy udawać, że jesteśmy zadowoleni ze swojej pozycji, tempa bolidu oraz sytuacji. Jesteśmy fabrycznym zespołem. Z jednej strony mieliśmy wiele incydentów, ale z drugiej szybkość bolidu i tempo rozwoju pozostawia wiele do życzenia - powiedział 31-latek.

Po letniej przerwie spodziewany jest debiut specyfikacji C jednostki Renault. Jak dodał Hulkenberg, na szybkich torach Spa oraz Monza może okazać się ona niezbędna. Nie wiem kiedy dokładnie będziemy mieli tę specyfikację. Wydaje mi się, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Zobaczymy jak się to ułoży. Po letniej przerwie będziemy na torach, na których moc silnika jest ważna, więc poprawki będą przydatne.