Simone Resta rozpocznie pracę dla Ferrari 1 listopada tego roku

Włoch pomoże Scuderii w przygotowaniach do rewolucyjnego sezonu 2021.
04.08.1911:29
Nataniel Piórkowski
457wyświetlenia


Simone Resta rozpocznie pracę dla Ferrari 1 listopada 2019 roku.

Resta przez wiele lat był związany ze Scuderią jako główny projektant, ale w ubiegłym sezonie zasilił szeregi teamu Alfy Romeo, który wtedy rywalizował jeszcze w Formule 1 jako Sauber.

Ferrari zdecydowało się jednak poprosić Włocha o powrót do Maranello, oferując mu wpływową posadę w dziale technicznym. Resta pomoże szefowi Ferrari - Mattii Binotto w przygotowaniu zespołu do zmian, które mają wejść w życie od sezonu 2021.

W rozmowie z portalem motorsport.com Binotto stwierdził: Dla mnie i dla zespołu ważne było, abym miał odpowiednie wsparcie w pełnionej przez mnie funkcji. Mamy więc kilku ludzi, którzy są odpowiedzialni za różne obszary - za nadwozie, jednostkę napędową i łańcuch dostaw.

Osoby te są głównymi filarami naszej struktury organizacyjnej. Mając ich u boku czuję się komfortowo, bo są odpowiedzialni za funkcjonowanie departamentów technicznych. Simone dołączy do nas 1 listopada i stanie się jednym z tych filarów. Uważam, że do tego czas zakończymy proces naszej reorganizacji.

Binotto dodał, że pomimo znaczącego ograniczenia swego zaangażowania w prace działu technicznego, nadal ma wpływ na długoterminowe plany inżynierów i projektantów.

Wywodzę się z działu technicznego, więc nadal skupiam się na tych kwestiach. Nie jestem już jednak zaangażowany w codzienną pracę tych departamentów. Ze względu na zbliżający się sezon 2021 musimy także zapewnić, że jesteśmy odpowiednio przygotowani na czekające nas w przyszłości wyzwania. Mam ludzi, którzy pomagają mi w tworzeniu średnio i długoterminowej wizji.