Leclerc: Muszę lepiej dbać o opony

Monakijczyk przyznaje, że odstaje na tym polu względem Vettela.
12.08.1911:07
Łukasz Godula
846wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc powiedział, że musi zrozumieć dlaczego mocniej zużywa opony od swojego partnera zespołowego, Sebastiana Vettela. Jest przez to gotowy jeździć mniej agresywnie, jeśli będzie trzeba.

W ostatnim Grand Prix Węgier Leclerc miał większe problemy z oponami od Vettela i stracił tempo pod koniec swoich przejazdów.

Leclerc jechał na trzecim miejscu przez większość wyścigu, dopóki Vettel ostatecznie dogonił go i wyprzedził na ostatnich okrążeniach, dzięki czemu zgarnął ostatnie miejsce na podium. Leclerc przyznał, że spadł na czwarte miejsce przez ponowne problemy z oponami i przyznał, że zrobił się z tego trend, który musi zrozumieć i odwrócić bez względu na wszystko.

Zdecydowanie jest coś co Seb robi lepiej ode mnie na długich przejazdach, gdy chodzi o zużycie opon - powiedział Leclerc. Myślę, że musimy zrozumieć coś po mojej stronie. Miałem więcej problemów i zużywałem opony mocniej w porównaniu do niego. Wydaje mi się, że ma to również związek ze stylem jazdy. Może jeżdżę nieco zbyt agresywnie w wyścigach, więc muszę to zrozumieć i przeanalizować, by poprawić się w następnych zawodach.

Jestem prawie pewny, że Seb robi coś lepiej ode mnie, po prostu muszę to odkryć i się poprawić. Mieliśmy kilka wyścigów, gdzie byłem dość szybki w kwalifikacjach, jednak pod koniec wyścigu miałem więcej problemów. Muszę zobaczyć co mogę zrobić ze stylem jazdy, by to wyeliminować, a może z balansem samochodu. Może potrzebujemy tu kompromisu, ponieważ ostatecznie to w wyścigu zdobywa się punkty.

Szef Ferrari, Mattia Binotto zgodził się, że zarządzanie oponami to jednak z największych przewag Vettela w stosunku do Leclerca.

Seb zawsze jest mocny w wyścigu - powiedział. Wie, że ważne dla niego jest wykorzystywanie mocnego tempa wyścigowego. Tak więc gdy zdarza się popełnić błędy, jak na Silverstone, to nie jest idealnie. Jednak poza tym jestem bardzo zadowolony z tego. Ma doświadczenie i wie jak zarządzać oponami. Myślę, że to jego prawdziwa przewaga, spisuje się pod tym względem bardzo dobrze.