FIA ma częściej ostrzegać kierowców przed możliwymi karami

Michael Masi zasugerował, aby częściej korzystać z czarno-białych flag.
01.09.1913:27
Nataniel Piórkowski
636wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sędziowie FIA mają częściej ostrzegać kierowców przed potencjalnymi karami - to wynik ustaleń, jakie zapadły przy okazji rozmów na torze Spa.

Po krytyce, jaka spadła na organ zarządzający w związku z karami nakładanymi podczas Grand Prix Kanady i Grand Prix Francji, Formuła 1 debatuje na temat tego, w jaki sposób reagować na wydarzenia rozgrywające się na torze.

Temat agresywnych manewrów został poruszony podczas piątkowej odprawy kierowców przed wyścigowym weekendem w Belgii.

Dyrektor wyścigów F1 - Michael Masi miał zakomunikować, że w przypadku ujawnienia niesportowego zachowania, kierowca może zostać ostrzeżony przed możliwą karą za pomocą czarno-białej flagi.

Pierre Gasly tłumaczył: Zostały nam wyjaśnione niuanse przepisów. To wcale nie oznacza, że możemy wykonywać nieakceptowalne manewry, po których otrzymamy jedynie ostrzeżenie.

Jeśli nasza jazda jest ryzykowna, ale nie łamie przepisów, kierowca może zobaczyć flagę stanowiącą ostrzeżenie. Jeśli ktoś jednak w oczywisty sposób łamie regulamin, kara zostanie nałożona dokładnie w taki sam sposób, jak miało to miejsce we wszystkich wcześniejszych przypadkach.

Zapytany o to, czy czarno-biała flaga będzie miała pokazać, że sędziowie baczniej przyglądają się jeździe danego kierowcy, Francuz odparł: Coś w tym stylu.