Perez: Przed końcem sezonu chcemy być czwartą siłą stawki

Racing Point zamierza prowadzić dynamiczny rozwój bolidu RP19.
13.09.1913:39
Nataniel Piórkowski
1251wyświetlenia
Embed from Getty Images

Przed końcem sezonu Racing Point chce dysponować czwartym najszybszym bolidem w stawce.

Ze względu na fatalną sytuację finansową do jesieni roku zespół znacząco ograniczał rozwój bolidu na sezon 2019. Zastrzyk finansowy od nowego właściciela - Lawrence'a Strolla pozwolił jednak na wprowadzenie w życie szerokiego programu rozwojowego, którego pierwszymi efektami były duże poprawki wprowadzone na przestrzeni ostatnich wyścigów.

Racing Point zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli konstruktorów. Sergio Perez ma jednak nadzieję, że na fali ostatnich postępów zespół wejdzie na zdecydowanie wyższy poziom.

Na pewno dokonaliśmy progresu i nadal go dokonujemy. Cieszę się, że możemy stawiać sobie bardziej ambitne cele na dalszą część sezonu - to bardzo zachęcające. Chcę, abyśmy zakończyli tę kampanię z czwartym najszybszym bolidem w stawce, niezależnie od charakterystyki poszczególnych torów. To byłoby dobre zwieńczenie tegorocznych mistrzostw.

Trzy dziesiąte sekundy - sądzę, że tyle potrzeba, aby regularnie być czwartym zespołem. Rywalizacja jest bardzo zacięta. Postęp rzędu trzech dziesiątych sekundy - z zastrzeżeniem, że nikt inny nie postawi już kroku naprzód - to jednak spore wyzwanie.