Przedstawiono nowy projekt toru dla GP Miami

Obiekt miałby zostać wybudowany przy wykorzystaniu parkingów Hard Rock Stadium.
04.10.1912:48
Nataniel Piórkowski
3016wyświetlenia


Przedstawiono nową propozycję toru, na którym miałoby w przyszłości odbywać się Grand Prix Miami.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami obiekt ma zostać stworzony przy wykorzystaniu parkingów okalających Hard Rock Stadium, na którym swoje mecze rozgrywa rywalizująca w NFL drużyna Miami Dolphins.

Wcześniejsza propozycja zakładająca wykorzystanie ulicznego toru w Bayfront Park, spotkała się z silnym sprzeciwem lokalnej społeczności. Ostatecznie stojący za projektem Grand Prix Miami właściciel Dolphins - Stephen Ross uznał, że należy zmienić lokalizację potencjalnego wyścigu.

Nowy projekt zakłada budowę toru z wykorzystaniem terenów przeznaczonych na parkingi pod stadionem "Delfinów". Prosta startowa i padok miałyby znaleźć się po północno-wschodniej części areny. Kierunek jazdy byłby przeciwny do ruchu wskazówek zegara.

Kwestią organizacji Grand Prix zajmie się rada miasta Miami. Komisarzem dystryktu, w którym znajduje się Hard Rock Stadium jest Barbara Jordan. Złożyła już ona stosowny wniosek w tej sprawie, zastrzegając, że impreza nie może doprowadzić do nawet chwilowego zamykania dróg znajdujących się w pobliskich obszarach zamieszkanych.