Gasly: Uświadomiłem sobie, jak ważna jest praca zespołowoa

Francuz jest zadowolony ze swoich występów po powrocie do Toro Rosso.
17.11.1912:41
Nataniel Piórkowski
438wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly przekonuje, że po powrocie do Toro Rosso uświadomił sobie, jak wielkie znaczenie w Formule 1 odgrywa praca zespołowa.

Gasly stracił wyścigowy fotel w Red Bullu po dwunastu wyścigach. Degradacja do juniorskiej ekipy austriackiego koncernu pomogła 23-latkowi uporać się z paraliżującą presją, pod jaką znajdował się w czołowym zespole.

Kilka dni temu stajnia z Milton Keynes ogłosiła przedłużenie kontraktu z Alexem Albonem na sezon 2020. Wiedziałem, że tak będzie. Koniec końców nie była to dla mnie niespodzianka. Odbyłem rozmowy z Helmutem [Marko] i zespołem. W tej kwestii komunikacja była bardzo oczywista - zaznaczył Gasly.

Od powrotu do Toro Rosso Gasly regularnie pokonuje kolegę z ekipy - Daniiła Kwiata. Francuz podkreśla, jak istotne znacznie odgrywa dobry kontakt z zespołem.

Największą lekcją płynącą dla mnie z drugiej połowy sezonu jest to, w jak dużej mierze Formuła 1 jest sportem zespołowym. To najważniejszy wniosek, jaki wyciągnąłem z tych ostatnich miesięcy.

Od powrotu do Toro Rosso na Spa odnotowaliśmy kilka bardzo konkurencyjnych występów. To były naprawdę mocne weekendy. Kilka razy znaleźliśmy się w Q3, cztery razy meldowaliśmy się w punktach. Bardzo cieszy mnie współpraca z zespołem. Dali mi wszystko czego potrzebowałem, aby każdego weekendu dawać z siebie wszystko. To sprawia, że czerpię większą radość z jazdy.