Sainz otrzyma komplet nowych podzespołów jednostki napędowej

Kierowca McLarena obawia się, że opony Pirelli przeszkodzą mu w agresywnym ściganiu.
17.11.1916:40
Nataniel Piórkowski
749wyświetlenia
Embed from Getty Images

Przed startem wyścigu o Grand Prix Brazylii Carlos Sainz otrzyma zupełnie nową jednostkę napędową Renault.

Tuż po opuszczeniu alei serwisowej po rozpoczęciu sobotniego Q1, Sainz zredukował tempo i został poproszony o powrót do garażu, którego nie opuścił już do samego końca sesji.

Mechanicy McLarena wykryli problem z okablowaniem odpowiadającym za zapłon. Bacząc na sytuację kierowcy, który będzie musiał rozpocząć rywalizację z końca stawki, zespół zadecydował o skorzystaniu z kompletu nowych podzespołów jednostki napędowej.

Sainz otrzyma nowy silnik spalinowy, turbosprężarkę, elektronikę sterującą, MGU-K, MGU-H oraz układ odzyskiwania energii.

Sainz nie otrzyma kary, ponieważ nie ustanowił czasu w kwalifikacjach przez co ustawi swój bolid na ostatnim polu startowym.

Kierowca z Madrytu nie będzie także zobligowany do startu z alei serwisowej, ponieważ McLaren nie zmieni specyfikacji jednostki napędowej.

Sainz przyznawał w sobotę, że teoretycznie czeka go wyścig w trybie pełnego ataku. Podkreślał jednak, że nie pomogą mu w tym opony Pirelli.

Oczywiście tryb maksymalnego ataku nie zawsze działa z oponami Pirelli. To będzie kompromis pomiędzy zarządzaniem ogumieniem i maksymalnym atakiem. Czeka mnie trudna przeprawa, ale trzeba sobie z tym jakoś poradzić.