Verstappen: Kubica niemal wyeliminował mnie z wyścigu

Kierowca Red Bulla ujawnił, że jego bolid był bliski aktywacji systemu anti-stall.
18.11.1915:05
Mateusz Szymkiewicz
2889wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen stwierdził, że Robert Kubica był bliski wyeliminowania go z wyścigu o Grand Prix Brazylii podczas incydentu w alei serwisowej.

Holender po pierwszej wymianie opon znalazł się na pasie serwisowym tuż obok Kubicy, który docisnął go do ściany i wrócił przed nim do rywalizacji. Incydent kosztował Verstappena pozycję na torze na rzecz Hamiltona, natomiast sędziowie ukarali Polaka pięciosekundowym postojem.

Znalazłem się w korku za samochodem Williamsa, a Lewis odbył swój postój okrążenie wcześniej. Nie było to fajne - powiedział Max Verstappen. Po moim pit stopie wyjechał Robert i niemal mnie wyeliminował, jechałem w stronę ściany. Prawie doszło do aktywacji anti-stall, więc było bardzo blisko. Chłopaki wykonali naprawdę dobry pit stop. Był on w okolicach 1,9 sekundy, co jest niesamowitym wynikiem.

Zwycięzca zmagań na Interlagos zapytany o swój pierwszy pojedynek z Lewisem Hamiltonem, odpowiedział: Szczęśliwie dla mnie Lewis utknął w środkowym sektorze za Charlesem. Naciskałem na nich i w dwunastym zakręcie znalazłem się przed Charlesem. Później wciąż miałem cień aerodynamiczny i mogłem aktywować DRS za Lewisem. Miałem pełną moc i otwarte skrzydło, więc pojawiła się szansa na wyprzedzenie go w pierwszym zakręcie.