Williams: Celujemy w rozpoczęcie testów od pierwszego dnia

Wiceszefowa potwierdza, że prace nad FW43 przebiegają zgodnie z planem.
21.01.2009:30
Mateusz Szymkiewicz
1453wyświetlenia
Embed from Getty Images

Claire Williams potwierdza, że celem jej zespołu jest rozpoczęcie zimowych testów od pierwszego dnia.

Stajnia z Grove przed rokiem straciła niemal połowę jazd przez opóźnienia w procesie produkcji modelu FW42. Jak potwierdziła wiceszefowa Williamsa, powodem były duże problemy z zaliczeniem prób zderzeniowych, które ekipa w tym roku ma już za sobą.

Celem jest posiadanie samochodu na ten dzień [pierwsze zimowe jazdy], a nawet wcześniej - powiedziała Claire Williams dla gazety Marca. Mam absolutną pewność, że to się wydarzy. Pierwszym sygnałem jest dla nas to, że przeszliśmy wszystkie testy zderzeniowe, większość z nich za pierwszym podejściem. W zeszłym roku sporą część musieliśmy powtarzać nawet sześciokrotnie.

Postawiliśmy sobie na zimę bardzo wymagające cele, dotyczą one aerodynamiki, ale również mechanicznych problemów. Wygląda na to, że ze wszystkim dobrze sobie poradziliśmy. W drugiej połowie zeszłego roku zaczęliśmy dostrzegać efekty naszej pracy. Teraz jednak wszystko bazuje na liczbach dotyczących aerodynamiki oraz korelacji z torem wyścigowym. Nigdy nie masz tej pewności. Musimy zaczekać i zobaczyć gdzie będzie nasze miejsce w lutym.