Haas jako pierwszy zaprezentował bolid na sezon 2020

Stajnia z Kannapolis zdecydowała się pokryć VF-20 zupełnie nowym malowaniem.
06.02.2015:46
Mateusz Szymkiewicz
5346wyświetlenia


Zespół Haas jako pierwszy zdecydował się zaprezentować swój bolid na sezon 2020 - model VF-20.

Stajnia z Kannapolis tak jak w poprzednich latach zdecydowała się najpierw opublikować grafiki najnowszego bolidu, by oficjalnie pokazać go tuż przed rozpoczęciem zimowych testów. Oficjalny debiut maszyny Haasa zaplanowany jest na 19 lutego o godzinie 8:00, tuż przed inauguracją zimowych jazd na Circuit de Catalunya.

Na modelu VF-20 możemy zauważyć zupełnie nowe malowanie. W ubiegłym roku bolid Haasa był zdominowany przez kolory czarny oraz złoty, które wynikały z tytularnego sponsoringu Rich Energy. Mimo rozwiązania kontraktu po Grand Prix Włoch z producentem napojów energetycznych, stajnia z Kannapolis utrzymała swoje malowanie do końca mistrzostw i dopiero teraz zdecydowała się na zmianę.

W 2020 roku dominującą barwą będzie biała. Na bocznych partiach konstrukcji pojawi się grafitowy, a także pojedyncze czerwone wstawki.

Najnowszy model ma pozwolić Haasowi na powrót na konkurencyjny poziom, po kompletnie nieudanym sezonie 2019. Ekipa miała problemy z korelacją danych między tunelem aerodynamicznym a torem wyścigowym, przez co VF-19 dysponował fatalnym tempem wyścigowym oraz nie współpracował z oponami Pirelli. Dla amerykańskiej stajni był to najgorszy sezon w czteroletniej historii, zajmując dziewiątą lokatę w klasyfikacji z dorobkiem 28 punktów.

Kierowcami Haasa w 2020 roku pozostaną Kevin Magnussen oraz Romain Grosjean.