Wolff: Mercedes definitywnie zostanie w Formule 1 na sezon 2021

Austriak uciął wszelkie spekulacje o zamiarach wycofania fabrycznego zespołu.
06.02.2011:05
Mateusz Szymkiewicz
1121wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff zdementował informacje, jakoby Mercedes zamierzał wycofać fabryczny zespół z Formuły 1 po sezonie 2021.

Przyszłość niemieckiego producenta jest przedmiotem spekulacji od co najmniej kilku miesięcy. Uważa się, że 12 lutego zarząd Mercedesa ma zadecydować o dalszym kształcie programu w F1, nie wykluczając pozostania jedynie w roli dostawcy układów napędowych.

Mimo to wszelkie spekulacje o zamiarach wycofania zespołu zdementował już prezes Daimlera - Ola Kallenius. Z kolei teraz szef zespołu Formuły 1, Toto Wolff, zadeklarował, że Mercedes utrzyma dotychczasowy kształt programu po 2020 roku.

Mercedes definitywnie będzie się ścigał w 2021 roku - powiedział Toto Wolff dla Auto Motor und Sport. Chcemy pozostać, ponieważ Formuła 1 ma dla nas sens. Podstawowe warunki muszą się dla nas zgadzać. Chcemy otrzymać Porozumienie Concorde, z którym będziemy w stanie tu funkcjonować. To nie oznacza, że za każdym razem oczekujemy więcej, ale chcemy zabalansowanego kontraktu również dla mniejszych ekip, nie tylko dla nas.

W ostatnich miesiącach Wolff był łączony z objęciem funkcji szefa Formuły 1, zespołu Ferrari czy zaangażowania się w projekt Aston Martina z Lawrencem Strollem. Austriak zapewnia jednak, że jego przyszłość jest związana z Mercedesem. Moja rola sprawia mi przyjemność. Ilu może powiedzieć, że ma wspólne przedsięwzięcie z Mercedesem? Otrzymałem od nich na tyle duże zaufanie, że mogę zarządzać zespołem tak jak ja to uważam za słuszne. Nadal się rozwijamy. Przez ostatnie siedem lat powiększyliśmy się prawie trzykrotnie. Staliśmy się przedsiębiorstwem, a moja praca zamieniła się w prawdziwe zarządzanie - zakończył 48-latek.