Sainz: Miło jest słyszeć plotki łączące mnie z Ferrari

Hiszpan podkreśla jednak, że jego koncentracja spoczywa na startach z McLarenem.
26.02.2010:35
Mateusz Szymkiewicz
692wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz przyznał, że miło jest mu słyszeć plotki łączące go z objęciem posady w Ferrari.

Hiszpan ma za sobą bardzo udany sezon 2019 w barwach McLarena, kończąc go na szóstym miejscu w klasyfikacji. Według spekulacji włoskich mediów, 25-latek obok Daniela Ricciardo oraz Antonio Giovinazziego jest rozważany przez Ferrari jako zastępstwo dla Sebastiana Vettela, który może zdecydować się na odejście z zespołu z końcem tego roku.

Wszyscy wiedzą, że czuję się tutaj [w McLarenie] jak w domu i rozmawiam z nimi o sezonie 2021 - powiedział Carlos Sainz, zapytany o spekulacje łączące go z Ferrari. Oczywiście, miło jest usłyszeć, że ludzie we Włoszech rozmawiają o moim możliwym transferze do Ferrari. To dla mnie komplement. W tym momencie jestem jednak skoncentrowany na McLarenie, co jest raczej logiczne.

Sainz dodał, że mimo rewolucji w przepisach przed sezonem 2021, McLaren będzie potrzebował jeszcze trochę czasu na nawiązanie walki z czołówką. Potrzebujemy kilku lat na to, ale mam nadzieję, że zredukujemy stratę w tym roku i kolejnym. Będziemy musieli poprawić się na każdym poziomie, by nawiązać pojedynek z Mercedesem.