Vettel dementuje plotki o chęci odejścia z F1 po sezonie 2020

Mistrz świata potwierdza, że jest gotowy na rozmowy z Ferrari ws. nowej umowy.
27.02.2011:04
Mateusz Szymkiewicz
859wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel po raz kolejny zaprzeczył, jakoby zamierzał odejść z Formuły 1 z końcem sezonu 2020.

Niemiec wraz z Mattią Binotto był obecny w środę podczas oficjalnej konferencji prasowej. Część ekspertów spodziewała się, że kierowca potwierdzi swoje dalsze losy w Ferrari, lecz finalnie nie padła żadna deklaracja.

Szef zespołu ujawnił, że Vettel będzie priorytetem Ferrari na sezon 2021, natomiast 32-latek ma być gotowy pozostać w zespole. Sytuacja nie jest dla mnie bardziej stresująca niż trzy lata temu. W tej chwili jesteśmy zajęci innymi sprawami, więc poziom stresu wynosi zero.

Niemiec dodał, że świadomość, iż Charles Leclerc pozostanie w Ferrari do 2024 roku nie wpłynie na jego rozmowy. Przynajmniej wiem, kto będzie prowadził drugie Ferrari w przyszłości, ale tak naprawdę niewiele to dla mnie zmienia. Jego sytuacja jest inna niż moja, ale nasze relacje są dobre od samego początku.

Aktualne samochody są ultraszybkie, najszybsze w historii. Jedynym ich minusem jest to, że są zbyt ciężkie, ale nadal prowadzenie jest przyjemnością. Nie wiem co przyniesie kolejny rok, ale nadal mam ten płomień. Jestem tu od długiego czasu i nadal to kocham. Czerpię z tego przyjemność i jestem tu po to, by zwyciężać. Nadal jestem głodny sukcesów, a także pełny determinacji.

Mattia Binotto zapytany o przyszłość Sebastiana Vettela w Ferrari, dodał: Wiemy, czego możemy się po nim spodziewać. W pewnym momencie spotkamy się i usiądziemy. Być może zrobimy to podczas kolacji przy kieliszku wina.