Ecclestone: Vettel powinien odejść z F1 lub dołączyć do McLarena

Nie cichną spekulacje o transferze Carlosa Sainza do Ferrari.
01.04.2008:39
Mateusz Szymkiewicz
1464wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone uważa, że Sebastian Vettel przed sezonem 2021 powinien rozważyć odejście z Formuły 1 lub przejście do McLarena.

Niemiec do końca tego roku pozostaje związany z Ferrari. Według ostatnich doniesień Sky Italia, Vettel miał otrzymać od stajni z Maranello propozycję przedłużenia umowy o jeden sezon z dużą obniżką dotychczasowych zarobków. W przypadku odmowy ze strony czterokrotnego czempiona, Ferrari ma być gotowe do rozpoczęcia poszukiwań nowego kierowcy.

Wydaje mi się, że osiągi Sebastiana spadły w okresie większej zażyłości Ferrari z jego nowym partnerem Charlesem Leclerkiem, którego kariera jest zarządzana przez syna prezesa FIA - powiedział Bernie Ecclestone, były szef Formuły 1. Zakładam, że [Vettel] nie postrzega Binotto jako osobę wspierającą go w tej sytuacji. Sebastian powinien powiedzieć «stop» lub rozejrzeć się za alternatywą na 2021 rok. McLaren z silnikami Mercedesa może nią być.

Spekuluje się, że Ferrari jest gotowe rozważyć ściągnięcie Carlosa Sainza od sezonu 2021, po tym, jak wygaśnie mu umowa z McLarenem. Ruch w drugą stronę może wykonać Sebastian Vettel, który jest w dobrych relacjach z nowym szefem stajni z Woking - Andreasem Seidlem. 32-latek zna się ze swoim rodakiem z czasów wspólnej pracy w BMW Sauber.

Mimo to McLaren potwierdza, że jest zdeterminowany do zatrzymania Sainza po sezonie 2020. Z kolei Hiszpan ujawnił, iż już ma za sobą pierwsze rozmowy z zespołem w sprawie nowego kontraktu.