Wolff: Możliwe, że zamkniemy fabryki na kolejne trzy tygodnie

Zespoły z bazą w Wielkiej Brytanii aktualnie produkują respiratory.
06.04.2010:06
Mateusz Szymkiewicz
462wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff uważa, że jest wielkie prawdopodobieństwo, iż fabryki zespołów Formuły 1 pozostaną zamknięte na kolejne trzy tygodnie.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do odwołania lub odroczenia pierwszych ośmiu wyścigów tegorocznych mistrzostw. Teoretycznie sezon może ruszyć w połowie czerwca w Kanadzie, a zlikwidowana letnia przerwa pozwoli na przywrócenie kilku Grand Prix.

W tym celu obowiązkowe zamknięcie fabryk przesunięto na marzec oraz kwiecień i wydłużono je z dwóch do trzech tygodni. Zdaniem Toto Wolffa z Mercedesa, wiele wskazuje na to, że Formuła 1 pozostanie w zawieszeniu na dłuższy okres.

Ustaliliśmy trzytygodniową przerwę i po jej upływie prawdopodobnie zdecydujemy się na przedłużenie o kolejne trzy tygodnie - powiedział Austriak. Nasze fabryki podjęły się produkcji respiratorów, by wspomagały oddychanie pacjentów na oddziale intensywnej terapii. Zazwyczaj rozwój takiego urządzenia wymaga pół roku, ale my to zrobiliśmy w 100 godzin. Teraz podnieśliśmy poziom produkcji do 10 tysięcy urządzeń tygodniowo.