Rosberg: Czołowe zespoły ryzykują swoim egoizmem upadek F1

Były mistrz świata nawołuje do dalszych cięć kosztów.
17.04.2010:57
Maciej Wróbel
714wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mistrz świata z roku 2016, Nico Rosberg zarzuca czołowym zespołom F1 egoizm, który może poskutkować upadkiem serii.

W ostatnich dniach zespoły doszły do porozumienia z władzami F1 w sprawie obniżenia limitu budżetowego na rok 2021 do 150 milionów dolarów. Jednocześnie pojawiają się głosy, że limit ten powinien być dodatkowo zmniejszony do 125 lub nawet 100 milionów.

Spekuluje się jednak, że czołowe ekipy są przeciwko dalszemu zaciskaniu pasa. W rozmowie z francuskim L'Equipe Nico Rosberg stwierdził, że tego typu nastawienie z ich strony zagraża istnieniu dwóch, trzech, a może nawet czterech mniejszych stajni.

Jeśli masz egoistyczne jednostki, które chcą, by wszystko było po ich myśli, to wtedy wszystko w tym sporcie się zawali - przyznał Niemiec. Ciągle jest parę zespołów z czoła stawki, które nie zamierzają współpracować i chcą utrzymać swoją pozycję. Część z nich ostatecznie się ugięła, bo zrozumiała potrzeby mniejszych ekip i dostrzegła pełny obraz sytuacji.

Ten sport nie może funkcjonować, jeśli dwa, trzy lub cztery zespoły wypadną ze stawki. W związku z tym konieczne jest, by o nie zadbać i pilnie dążyć do dalszego cięcia kosztów - dodał Rosberg.