LGdS: Dmitrij Mazepin może przejąć zespół Renault

Decyzja o wycofaniu wsparcia dla fabrycznej stajni może zapaść jeszcze w tym tygodniu.
27.05.2009:38
Mateusz Szymkiewicz
975wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że Dmitrij Mazepin może wkrótce stać się właścicielem lub udziałowcem zespołu Renault.

Dalsze zaangażowanie francuskiego producenta w Formułę 1 jest przedmiotem spekulacji od co najmniej kilku miesięcy. Uważa się, że Renault może wykorzystać aktualny kryzys spowodowany pandemią koronawirusa jako pretekst do wycofania zespołu. Niewykluczone, że potwierdzenie tej informacji otrzymamy jeszcze w tym tygodniu.

Według Missed Apex, Renault już poszukuje nabywcy dla stajni z Enstone i jednym z warunków transakcji ma być utrzymanie silników francuskiego koncernu, który chce pozostać w Formule 1 jako dostawca. Z kolei La Gazzetta dello Sport podaje, że zainteresowanie przejęciem zespołu wykazuje rosyjski miliarder - Dmitrij Mazepin.

52-latek wspiera karierę swojego syna Nikity, który w tym roku będzie rywalizował w Formule 2 z HitechGP. Mazepin był zainteresowany przejęciem Force India w 2018 roku, ostatecznie przegrywając z Lawrence'em Strollem. Z kolei w poprzednim sezonie Rosjanin był łączony z inwestycją w Williamsie.

Formuła 1 nie jest już priorytetem [dla Renault]. Mimo to pieniądze Mazepina mogą okazać się punktem zwrotnym - informuje La Gazzetta dello Sport, dodając, że w grę ma wchodzić odsprzedanie części udziałów lub całkowite przekazanie stajni z Enstone w ręce Dmitrija Mazepina.