Mazepin: Mój ojciec może zaangażować się w F1 z własnym zespołem

Właściciel Uralkali łączony jest z jedenastym zgłoszeniem lub przejęciem aktualnej ekipy.
26.09.2109:41
Mateusz Szymkiewicz
951wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nikita Mazepin nie wyklucza, że jego ojciec Dmitrij zdecyduje się zaangażować w Formułę 1 z własnym zespołem.

Rosjanin jest tegorocznym debiutantem i reprezentuje barwy Haasa. Z 22-latkiem do zespołu dołączył tytularny sponsor Uralkali, którego właścicielem jest jego ojciec. Koncern z branży chemicznej już od wielu lat wspiera karierę kierowcy i niewykluczone, że w najbliższym czasie jego nazwa będzie promowała niezależny zespół Formuły 1.

Od wielu lat Dmitrij Mazepin łączony jest z przejęciem jednej z istniejących ekip. Z kolei na torze w Soczi pojawiły się spekulacje, iż biznesmen rozważa aplikację o jedenaste zgłoszenie w stawce Formuły 1.

To byłaby dla niego interesująca opcja - powiedział Nikita Mazepin, pytany o plotki dotyczące jego ojca. Wszystko czego się dotykał zamieniał w złoto. Mimo to pozostaję lojalny wobec Haasa. Jeżeli zdecyduje się na zakup zespołu, będzie to ekscytująco obserwować i mam nadzieję, że uda nam się ich pokonać.

22-latek zapytany, czy dołączyłby do zespołu ojca, odpowiedział: Nie wykluczałbym tego. Obecnie ścigam się dla dziesiątej ekipy w dziesięciozespołowej stawce. Jak już jednak mówiłem, jestem lojalny. Chcę odnieść sukces z Haasem.

Mazepin dodał, że finansowe wsparcie ojca nie odgrywało kluczowej roli podczas walki o posadę w Formule 1 od sezonu 2021. Mam swoje miejsce, ponieważ jestem kierowcą wyścigowym i zespół postrzega mnie jako swój atut. Sponsor dołączył do ekipy, ponieważ traktuje Formułę 1 jako szansę na nowy biznes. Jestem jedynym rosyjskim kierowcą w stawce i to normalne, że rosyjska firma chce inwestować w zespół ze swoim rodakiem.