Williams zaprezentował nowe malowanie na sezon 2020

Zespół przedstawił dziś swój nowy wygląd za pośrednictwem Twittera
26.06.2011:55
Jakub Ziółkowski
3593wyświetlenia


Zespół Williamsa, za pośrednictwem Twittera, przedstawił dzisiaj nowe malowanie tegorocznego bolidu. Zmiany w wyglądzie samochodu spowodowane są zerwaniem umowy z dotychczasowym sponsorem tytularnym, firmą ROKiT.

Współpraca Williamsa oraz firmy ROKiT rozpoczęła się na początku 2019 roku. Brytyjski producent urządzeń mobilnych został sponsorem tytularnym Williamsa po tym, gdy ten zakończył współpracę z firmą Martini. Po nieudanym sportowo roku 2019 współpraca miała być kontynuowana również w obecnym sezonie, a nowy bolid zespołu został zaprezentowany oraz brał udział w przedsezonowych testach w nowym malowaniu. Zeszłoroczna mieszanka błękitu i bieli została uzupełniona o czerwień tytułowego sponsora.

W maju br. informowaliśmy o nagłym zerwaniu współpracy między zespołem a firmą ROKiT. Brytyjski producent urządzeń mobilnych pokładał nadzieję w długoletnie partnerstwo z Williamsem, jednak zespół zdecydował się na przedwczesne zakończenie współpracy z niejasnych przyczyn.

Dzisiejszego poranka zespół Williams przedstawił za pośrednictwem Twittera nowe malowanie swojego tegorocznego bolidu. Dominującym kolorami są biel oraz błękit, pojawiły się również naklejki sponsorów, takich jak Lavazza, Sofina czy Acronis. Na bolidzie widoczne są również logotypy zespołu. Obecna sytuacja sportowa oraz finansowa Williamsa oznacza, że zespół poszukuje nowych inwestorów.

Dyrektor generalny zespołu, Claire Williams pokłada nadzieje w znalezienie nowych partnerów dzięki partnerstwu z agencją 1920 Worldwide: Podjęliśmy współpracę z nową agencją, dzięki czemu dokonywane są zmiany w wizerunku marki Williams na rynku. Pokładamy w tej współpracy bardzo duże nadzieje. W przeszłości Williams zawsze przyciągał nowych inwestorów, dlatego też jestem pewna, że uda się przyciągnąć ich również teraz - powiedziała szefowa zespołu.

Serwis Autosport donosi, że firma ROKiT najprawdopodobniej zostanie partnerem zespołu Mercedesa.