Salo: Długa przerwa mogła skłonić Raikkonena do odejścia z F1

Umowa mistrza świata z Alfą Romeo wygasa z końcem sezonu 2020.
29.06.2011:15
Mateusz Szymkiewicz
935wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mika Salo uważa, że długa przerwa przed startem sezonu 2020 mogła skłonić Kimiego Raikkonena do decyzji o odejściu z Formuły 1.

Fin, który w październiku skończy 41 lat, jest najstarszym kierowcą w stawce i z końcem roku będzie musiał podjąć decyzję o swojej dalszej przyszłości, kiedy to wygaśnie jego kontrakt z Alfą Romeo. Sam kierowca pytany o przyszłość losy deklaruje, że ostateczną decyzję podejmie na podstawie swojej formy w nadchodzących mistrzostwach.

Zdaniem rodaka - Miki Salo, dłuższy pobyt z rodziną w domu podczas przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, mógł skłonić Raikkonena do decyzji o odejściu z Formuły 1 po sezonie 2020. Trudno powiedzieć jak Kimi zareagował na te długie wakacje. Przesłanie może być jednak takie, że miał sporo zabawy i dalsza jazda nie jest już dla niego interesująca. Każdy ma nadzieję, że Kimi będzie kontynuował, ale wiemy, iż wszystko leży w jego rękach.

Salo dodał, że niestabilna forma Alfy Romeo może mieć duży wpływ na decyzję mistrza świata. To nie jest łatwe miejsce dla Kimiego. Nawet jeżeli nazwa ich zespołu zmieniła się, to nadal tam są ci sami ludzie oraz mają te same problemy. Kimi nawet nie będzie w stanie walczyć o punkty w każdym wyścigu.