Wolff spodziewa się wyrównanej walki Hamiltona z Verstappenem

Przed startem sezonu 2020 pozytywne nastroje panują w obozie Red Bull Racing.
29.06.2010:19
Mateusz Szymkiewicz
631wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff uważa, że w sezonie 2020 Lewis Hamilton będzie toczył bliską walkę z Maksem Verstappenem.

Według ekspertów, jedynym zespołem mogącym zagrozić Mercedesowi w nadchodzących mistrzostwach jest Red Bull. Stajnia z Milton Keynes wkracza w drugi rok współpracy z Hondą i na pierwszą eliminację w Austrii przygotuje gruntowanie przebudowany model RB16.

Szef zespołu niemieckiego producenta - Toto Wolff, zapytany o swoje przewidywania na tegoroczne mistrzostwa, odpowiedział: Spodziewam się bardzo bliskiego pojedynku pomiędzy nami a Red Bullem.

Podobnego zdania jest były kierowca Formuły 1, a obecnie przewodniczący GPDA - Alex Wurz. Postawiłbym swoje pieniądze na Hamiltona, ale ten sezon zdecydowanie nie będzie dla niego festynem. Walka będzie bliższa niż przed rokiem. Verstappen będzie mocno naciskał na Lewisa, ale mam wątpliwości, czy to mu wystarczy do zdobycia tytułu.

Ojciec Maksa Verstappena - Jos, deklaruje, że jego syn przypuści atak od pierwszego wyścigu sezonu. Uważam, że możemy konkurować w Austrii. Samochód spisywał się dobrze w Barcelonie, ale na tej podstawie nie można powiedzieć gdzie dokładnie jesteś. Uważam jednak, że zespół jest w dobrej pozycji.

Z kolei Helmut Marko wątpi, by brak jazd przed pierwszym wyścigiem sezonu mógł stanowić przeszkodę dla Verstappena. To jest Max, wsiada do samochodu i ma optymalne tempo po trzech okrążeniach - dodał 77-latek.