Verstappen: Honda chce walczyć o tegoroczny tytuł

Z kolei Toyoharu Tanabe deklaruje, że nowa wersja silnika dysponuje większą mocą.
02.07.2013:51
Mateusz Szymkiewicz
738wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen potwierdził, że Honda dołożyła wszelkich starań, by Red Bull mógł walczyć o mistrzowskie tytuły w sezonie 2020.

Stajnia z Milton Keynes otwarcie deklaruje, że jej celem na tegoroczne zmagania jest przerwanie dominacji Mercedesa, a także pobicie rekordu najmłodszego mistrza świata z Maksem Verstappenem.

Po zimowych testach wiele wskazuje na to, że bolid RB16 jest drugim najszybszym w stawce. Z kolei teraz Red Bull deklaruje wprowadzenie dużego pakietu poprawek, natomiast Honda jednostki napędowej w specyfikacji 1.1.

Pracowali bardzo ciężko w trakcie zimy i wszystko wyglądało bardzo solidnie podczas testów w Barcelonie - powiedział Max Verstappen, zapytany o postępy Hondy. Nasza prędkość maksymalna również wyglądała nieźle, więc jestem zadowolony z dotychczas wykonanej pracy. Honda jest bardzo zmotywowana i chce walczyć o tytuły, dokładnie tak jak my.

Toyoharu Tanabe, który stoi na czele programu Hondy w Formule 1, potwierdził, że mimo ograniczonego czasu pracy z powodu pandemii koronawirusa, jego zespół inżynierów zdołał uzyskać dodatkowe konie mechaniczne z jednostki. Zamknięcie fabryk dotyczyło również nas. Cały koncept będzie zbliżony do silnika używanego podczas testów w Barcelonie. Byliśmy w stanie poprawić nasz projekt w niewielu obszarach. Nowy silnik jest bardziej niezawodny i byliśmy w stanie znaleźć jeszcze trochę mocy - powiedział Japończyk.

Doradca Red Bulla - Helmut Marko, dodał, że tak szybkie postępy zespołu nie byłyby możliwe bez zaangażowania Hondy. Jesteśmy pod wielką presją, którą nakładamy na samych siebie. Dzięki Hondzie bardzo szybko nadrobiliśmy straty, ale szczegóły poznamy dopiero na torze.