Abiteboul: Marko pisał do mnie SMS'y po testach na Red Bull Ringu

Francuz potwierdził, że Renault zebrało kilka cennych informacji pod kątem ustawień.
02.07.2014:13
Mateusz Szymkiewicz
1602wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul ujawnił, że Helmut Marko pisał do niego SMS'y po testach zespołu Renault na torze Red Bull Ring.

Stajnia z Enstone przed kilkoma tygodniami zorganizowała prywatną sesją na obiekcie należącym do Red Bulla. Informacja ta rozzłościła Helmuta Marko, który pełni funkcję doradcy Red Bull Racing. 77-latek głównie skrytykował zarządcę toru w Spielbergu za udostępnienie go rywalowi tuż przed startem sezonu, natomiast Renault oskarżył o sprawdzanie tegorocznego silnika w samochodzie sprzed dwóch lat.

Przekonamy się w sobotę, czy te testy były wartościowe - powiedział Cyril Abiteboul, szef Renault. Jeżeli będzie nas czekał mokry piątek, nasze jazdy mogą okazać się podwójnie cenne. To było prawdziwe zaangażowanie ze strony zespołu, ponieważ decyzja zapadła już kilka miesięcy wcześniej, kiedy absolutnie nie było wiadomo, czy będziemy w stanie przeprowadzić ten test.

Dotarło do mnie kilka komentarzy ze strony Helmuta, a nawet miałem od niego wiadomości tekstowe, które darzę wielką sympatią. Nie wydaje mi się, by był wówczas świadomy, więc jestem tym rozbawiony. To jednak nie z tego powodu wykonaliśmy ten test. Zrobiliśmy to dla naszych kierowców. Każdy z nich przejechał po 120-130 okrążeń, by mogli znów to wszystko poczuć. Pomimo tego, że prowadzili dwuletni samochód, wciąż otrzymaliśmy kilka wskazówek dotyczących ustawień. Być może zaoszczędzimy dzięki temu trochę czasu, szczególnie jeśli będą mokre piątkowe treningi.