Vettel: Mercedes jest dla mnie opcją na sezon 2021

Niemiec wyraża chęć do dalszych startów w Formule 1.
03.07.2011:44
Mateusz Szymkiewicz
806wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel potwierdził, że byłby zainteresowany startami dla Mercedesa w sezonie 2021.

Niemiec po zakończeniu tegorocznych mistrzostw odejdzie z Ferrari. Jak poinformował kierowca na Red Bull Ringu, stajnia z Maranello nie przedstawiła mu propozycji nowej umowy, od razu informując go o zakończeniu współpracy.

33-latek jest głównie łączony z Renault oraz Astonem Martinem, jednakże jako inną opcję wymienia się również Mercedesa. Stajnia z Brackley nie potwierdziła do tej pory żadnego kierowcy, a Toto Wolff potwierdził, że obecność Sebastiana Vettela na rynku zmusi go do przemyślenia jego kandydatury.

W poprzednich miesiącach było to dla mnie jasne, że chcemy kontynuować współpracę - powiedział Sebastian Vettel, zapytany przez RTL o odejście z Ferrari. Informacja od nich była dla mnie szokiem. Byłem zaskoczony. Nigdy nie prowadziliśmy rozmów, nie było też propozycji na stole.

Niemiec potwierdził, że w rzeczywistości z nikim nie prowadzi rozmów na temat startów po sezonie 2020, choć deklaruje chęć do dalszej rywalizacji w Formule 1. Jestem zmotywowany i chętny do osiągnięcia jeszcze więcej. Do tego potrzebuję właściwego pakietu i odpowiednich ludzi wokół siebie. Jeżeli pojawi się właściwa szansa, wtedy wszystko będzie jasne. Mercedes ma najlepszy samochód w stawce i do pewnego stopnia jest gwarancją zwycięstw dla każdego kierowcy. Są oni opcją. Nie wiem jednak jakie plany ma Mercedes. Nie spieszę się. Zobaczymy co przyniesie pierwszy wyścig.