Villeneuve: Alonso byłby najlogiczniejszym wyborem Renault

Cyril Abiteboul potwierdził, że prowadzi rozmowy z Hiszpanem ws. startów w 2021 roku.
04.07.2009:43
Mateusz Szymkiewicz
411wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacques Villeneuve uważa, że Fernando Alonso byłby najlogiczniejszym wyborem Renault na sezon 2021.

Stajnia z Enstone poszukuje nowego zespołowego partnera dla Estebana Ocona, po tym, jak na odejście do McLarena zdecydował się Daniel Ricciardo. Wśród kandydatów do objęcia zwolnionej posady wymienia się nazwisko Fernando Alonso, który jest jedynym mistrzem świata Formuły 1 w historii startów Renault.

Alonso wydaje się najlogiczniejszym wyborem - uważa Jacques Villeneuve, który startował z Hiszpanem w Renault w ostatnich wyścigach sezonu 2004. Jedyne sezony, w których miał naprawdę dobre osiągi, wszystko szło gładko, nie było polityki i zaangażowania mediów, miały miejsce w Renault. Posiadał tam wsparcie Briatore. Teraz Alonso byłby pozbawiony Flavio, więc czy Renault będzie w stanie sobie z nim poradzić?

Zdaniem Kanadyjczyka, Renault stawiając na juniora przed sezonem 2021 popełniłoby błąd. Budując zespół nie możesz stawiać na młodych ludzi. Potrzebne jest doświadczenie. Ocon nie ma go zbyt wiele, więc posiadanie Alonso mogłoby być pomocne. Z drugiej strony Alonso niszczy swoich partnerów, a dłuższej perspektywie to samo spotyka jego zespoły. Muszą być bardzo ostrożni z wyborem. Z drugiej podobnie jak Vettel jest pasjonatem, zawsze daje z siebie sto procent i zapewnia wyniki lepsze niż pozwala na to potencjał samochodu. Nie wydaje mi się, by było to dobre dla Estebana Ocona, ale na pewno byłoby to dobre dla Renault.

Szef francuskiej ekipy - Cyril Abiteboul, potwierdził, że wśród kierowców, z którymi prowadzi rozmowy, znajduje się Fernando Alonso. Rozmawiamy z wieloma zawodnikami na temat startów w przyszłym roku i wśród nich jest Fernando Alonso. Nie wyznaczyliśmy żadnych ostatecznych terminów, ale ktokolwiek to będzie, musi rozumieć nasz projekt - powiedział 42-latek.