Russell: Żałuję, że nie udało się nam awansować do Q2

Kierowca Williamsa jest pozytywnie zaskoczony tempem bolidu FW43.
05.07.2010:42
Nataniel Piórkowski
380wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell jest usatysfakcjonowany tempem Williamsa, ale żałuje, że nie udało się mu awansować do drugiego bloku kwalifikacji.

Brytyjczyk zakończył sesję na siedemnastym miejscu, ale do Q2 zabrakło mu zaledwie 0,073s. Kierowca teamu z Grove otwarcie przyznał, że przed weekendem w Austrii obawiał się, iż jego zespół podobnie jak w ubiegłym roku będzie skazany na ostatni rząd na starcie.

Mniej niż jedna dziesiąta sekundy dzieliła nas od Q2. To pokazuje, że tempo bolidu można oceniać pozytywnie. Oczywiście jestem nieco przybity tym, że nie udało nam się awansować dalej. Myślę, że mieliśmy potencjał, gdybym maksymalnie wykorzystał jazdę w cieniu aerodynamicznym. Niezależnie od tego jestem zadowolony z naszego wyniku.

Wcześniej miałem szansę jechać w dobrej odległości za Alexem. Tor jednak cały czas się poprawiał. Moje okrążenie było szybsze, ale i tak straciłem dwie dziesiąte na prostej. Trudno, gdyby wszyscy mogli jechać w idealnym cieniu aero, to może każdy miałby tę samą pozycję....

W pewnym sensie ten wynik przekroczył moje oczekiwania. Wiedziałem, że dokonaliśmy postępów, ale szczerze powiedziawszy nie myślałem, że będziemy tu mogli powalczyć o taki wynik. Przewidywałem, że jedyne co nam pozostanie to ostatni rząd. Jestem więc zadowolony. Sądzę, że jako zespół wykonaliśmy bardzo dobrą pracę i wycisnęliśmy maksimum z naszego bolidu.