Wolff: Moje rozmowy o przyszłości w Mercedesie idą w dobrym kierunku

Spekuluje się, że doszło do spotkania Austriaka z Olą Kalleniusem nieopodal Red Bull Ringu.
05.07.2009:43
Mateusz Szymkiewicz
309wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff deklaruje, że rozmowy na temat jego pozostania w Mercedesie po sezonie 2020 zmierzają w dobrym kierunku.

Przyszłość Austriaka w stajni z Brackley jest przedmiotem spekulacji od kilku miesięcy. 48-latek jest związany kontraktem z zespołem Mercedesa do końca tego roku, natomiast w ostatnim czasie został udziałowcem Astona Martina. Ponadto Wolff zdecydował się przywrócić swoje zaangażowanie w Williamsa, przejmując pięć procent jego akcji.

Dokonałem małej inwestycji w Astona Martina, ale nic poza tym - powiedział Toto Wolff, zapytany o zaangażowanie w markę należącą do Lawrence'a Strolla. Nie odegram tam aktywnej roli, nie będę w zarządzie koncernu czy w ich zespole Formuły 1.

Uważa się, że w hotelu nieopodal Red Bull Ringu przebywa prezes Daimlera - Ola Kallenius, z którym Wolff miał prowadzić rozmowy na temat swojego dalszego zaangażowania w zespół. Mercedes jest zaangażowany w Formułę 1 długoterminowo. To część naszego biznesu, ponieważ produkujemy zarówno seryjne jak i wyścigowe samochody. Jestem w bliskich relacjach z zespołem, Olą oraz całym zarządem. Posiadam kontrakt, a także jestem udziałowcem. To wszystko zależy od tego, jak rozwiną się rozmowy. Zmierzamy jednak w dobrym kierunku.

Austriak zapytany na koniec, czy widzi swoją przyszłość w Mercedesie, odpowiedział: Tak, możecie tak powiedzieć.