Perez: Będę zawiedziony, jeśli nie pokonamy McLarena

Racing Point prezentowało w piątek mocne tempo na długich przejazdach.
05.07.2011:50
Nataniel Piórkowski
450wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez nie ukrywa, że będzie rozczarowany, jeśli w wyścigu o Grand Prix Austrii nie uda się mu pokonać kierowców McLarena.

W piątkowych treningach Perez notował wyniki dające mu miejsce w czołowej piątce. Kierowca Racing Point zakończył jednak kwalifikacje na szóstym miejscu, przegrywając walkę z Lando Norrisem i Alexem Albonem. Pomimo tego zawodnik z Guadalajary nie traci nadziei na walkę o wysoką pozycję na mecie GP Austrii.

Zapytany o to, jak zacięta czeka go walka z McLarenami, Perez odparł: Bardzo zacięta. Na pewno będziemy się liczyć w tej walce. Nie mogę się już doczekać. Będę rozczarowany, jeśli w niedzielę nie uda nam się ich pokonać.

Meksykanin może być pewny siebie, tym bardziej, iż w piątek Racing Point zaprezentowało bardzo konkurencyjne tempo na długich przejazdach.

Wiedzieliśmy, że różnice pomiędzy nami, McLarenem, Red Bullem i Renault są bardzo małe. Wydaje mi się, że w końcówce Q3 McLaren pokazał na co tak naprawdę go stać.

Mój występ w Q3 był w porządku. Mam wrażenie, że tor stał się nieco wolniejszy. Ustanowiłem taki sam rezultat jak Albon, ale niestety on dokonał tego wcześniej. Myślimy już o wyścigu. Mamy dobre tempo.