Giovinazzi: Nie koncentruję się na sytuacji Vettela w Ferrari

Włoch jest łączony z miejscem Ferrari, gdyby na wcześniejsze odejście zdecydował się 33-latek.
10.07.2010:52
Mateusz Szymkiewicz
381wyświetlenia
Embed from Getty Images

Antonio Giovinazzi przyznał, że nie koncentruje się na sytuacji Sebastiana Vettela w Ferrari w sezonie 2020.

Włoch jest juniorem stajni z Maranello i przebywa na wypożyczeniu w ekipie Alfy Romeo. 26-latek był jednym z kandydatów do przejęcia posady Sebastiana Vettela na sezon 2021, jednakże miejsce to ostatecznie otrzymał Carlos Sainz z McLarena.

Uważa się jednak, że w sytuacji, gdyby Vettel przedwcześnie odszedł z Ferrari, to Giovinazzi dokończy sezon 2020 w jego bolidzie. Zobaczymy. Nie chcę się na tym zbyt mocno koncentrować. Wiem, że jeżeli postaram się i będę osiągał dobre wyniki jak w ostatnią niedzielę, to wiele drzwi może się otworzyć, a szczególnie te [w Ferrari]. Mimo to moja koncentracja spoczywa na powierzonych mi zadaniach - powiedział Włoch.

Giovinazzi dodał, że jego celem cały czas pozostaje otrzymanie w przyszłości posady w Ferrari. Mam nadzieję, że otrzymam ten samochód i pozostanę już w nim. Nigdy nic mi nie przyszło łatwo i być może to była niewłaściwa chwila. To nie oznacza jednak, że to nigdy się nie wydarzy w przyszłości. Teraz tylko myślę o tym, by dobrze spisać się z Alfą i właściwie poprowadzić karierę. Być może otrzymam szansę pewnego dnia.