Grand Prix Toskanii oraz Rosji dołączą do kalendarza na sezon 2020

Runda na Mugello zostanie rozegrana 13 września, a w Soczi dwa tygodnie później.
10.07.2011:17
Mateusz Szymkiewicz
2278wyświetlenia
Embed from Getty Images

Władze Formuły 1 potwierdziły, że do tegorocznego kalendarza dołączyły wyścigi o Grand Prix Toskanii oraz Rosji.

Druga runda we Włoszech zostanie rozegrana na torze Mugello, dla którego będzie to debiut w Formule 1. Dotychczas obiekt w Toskanii był wykorzystywany jedynie podczas testów, jednakże w dniach 11-13 września doczeka się pierwszego Grand Prix. Wyścig ten będzie miał szczególne znaczenie dla Ferrari, ponieważ będzie on tysięcznym w historii zespołu.

W przypadku Rosji potwierdzono utrzymanie terminu 25-27 września, którym Soczi dysponowało w pierwotnej wersji kalendarza. Uliczny tor wokół Parku Olimpijskiego po raz siódmy ugości kierowców i zespoły Formuły 1.

Jesteśmy zachwyceni potwierdzając Mugello oraz Soczi jako część kalendarza na sezon 2020 - powiedział Chase Carey, dyrektor generalny Formuły 1. Chcemy podziękować wszystkim naszym partnerom za ich wsparcie w ostatnich tygodniach. Mieliśmy wspaniały start sezonu w Austrii i jesteśmy pewni naszych planów na resztę 2020 roku. Grand Prix Rosji będzie kluczowym momentem sezonu i nie możemy się doczekać powrotu do Soczi. Jesteśmy także podekscytowani widząc pierwszy w historii Formuły 1 wyścig na Mugello, gdzie Ferrari pojedzie tysięczne Grand Prix. W nadchodzących tygodniach celujemy w potwierdzenie kolejnych wyścigów.

Formuła 1 w swoim oświadczeniu potwierdziła, że nadal trwają prace nad kalendarzem mającym liczyć od 15 do 18 wyścigów.