Vettel: Prawdopodobnie przyjąłbym ofertę Red Bulla

Niemiec potwierdził również, że odbył krótkie rozmowy z Renault.
10.07.2012:55
Maciej Wróbel
959wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel stwierdził, że rozważyłby powrót do Red Bull Racing, gdyby austriacka ekipa złożyła mu taką propozycję.

Czterokrotny mistrz świata pozostaje bez posady na sezon 2021, po tym, jak nie dostał od Ferrari propozycji przedłużenia obecnie obowiązującej umowy. Przyszłość Niemca w F1 dodatkowo stanęła pod dużym znakiem zapytania po zapewnieniach Oli Kalleniusa o przedłużeniu współpracy z Lewisem Hamiltonem i Valtterim Bottasem oraz po ogłoszeniu powrotu Fernando Alonso z zespołem Renault.

Sebastian Vettel potwierdził, że ma za sobą rozmowy z Renault w sprawie posady na przyszły rok, przyznając jednocześnie, że nie trwały one zbyt długo. Tak, oczywiście kontaktowaliśmy się, ale nie pojawiły się żadne konkrety. Nie doszło do fundamentalnych, ani poważnych rozmów. Jak widzicie, poszli w innym kierunku. Nie zmienia to dla mnie zbyt wiele. Wszystko zależy od mojej decyzji, której nie muszę podejmować w ciągu najbliższych dni. Chcę poświęcić temu trochę czasu.

Niemiec zapytany przez Autosport o to, czy rozważa przerwę od startów w F1, odparł, że na ten moment wszystko jest możliwe, wliczając w to kontynuowanie startów, przerwę lub koniec kariery. Podkreślił jednak, że wciąż chciałby dokonać w F1 czegoś więcej pracując z konkurencyjnym zespołem. Nie jest tajemnicą, że wciąż jestem konkurencyjny. Wiele osiągnąłem w tym sporcie i chciałbym osiągnąć jeszcze więcej. Nie chcę po prostu w tym uczestniczyć. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje, jakoby Vettel miał wrócić do Red Bulla, w barwach którego zdobył cztery tytuły mistrzowskie w latach 2010-2013 i odniósł 38 zwycięstw. Helmut Marko zdążył już zdementować te plotki, jednak podsycił je na nowo występ kierowcy Ferrari w należącym do Red Bulla kanale telewizyjnym Servus TV.

Choć 33-latek przyznał, że wizyta ta nie miała nic wspólnego z jakimkolwiek potencjalnym transferem z jego udziałem, to jednocześnie określił Red Bulla jako interesującą opcję i jeden z zespołów zdolnych do odnoszenia zwycięstw w F1. To bardzo silny zespół, wiem to z własnego doświadczenia. Wiem jak na to pracowali wtedy i dlaczego wciąż należą do pretendentów. Mają samochód zdolny do wygrywania, więc to może być interesująca opcja.

Zapytany wprost, czy zaakceptowałby ofertę ponownych startów dla stajni z Milton Keynes, zawodnik z Heppenheim odpowiedział: Jak już powiedziałem, dysponują zwycięskim samochodem, a ja jestem tu po to, by wygrywać wyścigi. Tak więc prawdopodobnie odpowiedziałbym, że tak.