Williams: Wolff odzyskał 5 procent udziałów w zespole

Wiceszefowa potwierdziła, że do Austriaka wróciła część akcji sprzedana Hollingerowi.
10.07.2017:54
Mateusz Szymkiewicz
822wyświetlenia
Embed from Getty Images

Claire Williams potwierdziła, że Toto Wolff odzyskał udziały w jej zespole, co jest efektem niesfinalizowanej transakcji z Bradem Hollingerem.

Na początku czerwca informowano, że Austriak po raz kolejny zaangażował się w stajnię z Grove, przejmując 5 procent jej udziałów. Mimo to Claire Williams sprecyzowała, że obecny szef Mercedesa po prostu odzyskał część swoich akcji, które pierwotnie nabył w 2009 roku od Franka Williamsa oraz Patricka Head'a.

Wolff nabył wówczas 15 procent udziałów w Williamsie, które po przejściu do Mercedesa przed sezonem 2013 sprzedał Bradowi Hollingerowi. Do transakcji z Amerykaninem doszło w marcu 2016 roku.

Raporty nie były prawidłowe - powiedziała Claire Williams. Jak wszyscy wiedzą, dawno temu w 2009 roku, Toto przejął część zespołu od Franka oraz Patricka. Oczywiście później dołączył do Mercedesa i w ramach tej zmiany musiał zrzec się swoich udziałów. Brad Hollinger, który jest jednym z naszych mniejszościowych udziałowców oraz dyrektorem niewykonawczym, kupił akcje od Toto, ale nie sfinalizował transakcji dotyczącej ostatnich 5 procent, które wróciły do niego. Toto nie kupił nowych udziałów. To jest efekt problemów podczas sprzedaży.

Brytyjka wypowiedziała się również o przedwczesnym zakończeniu umowy z tytularnym sponsorem ROKiT, podkreślając, że nie będzie to miało wpływu na budżet zespołu w 2020 roku. Wypowiedzieliśmy umowę z ROKiT, ale wypełniliśmy wszystkie zawarte w niej zobowiązania. Na początku było to dla nas fantastyczne partnerstwo i jesteśmy niesamowicie rozczarowani tą sytuacją. Musimy iść dalej, a w Williamsie mamy kilka bystrych osób, które zarządzają naszym budżetem. Zabezpieczyliśmy fundusze na ściganie się w tym roku, więc to nic nie zmienia. Nie ma to żadnego wpływu na nasze plany dotyczące poprawek.