Szafnauer: Nie mamy miejsca dla Vettela w Racing Point

Christian Horner sugerował, że stajnia z Silverstone może być opcją dla Niemca.
10.07.2018:03
Mateusz Szymkiewicz
1537wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Racing Point - Otmar Szafnauer, stwierdził, że w jego zespole nie ma miejsca dla Sebastiana Vettela na sezon 2021.

Niemiec znajduje się w trudnej sytuacji przed kolejnymi zmaganiami, nie mając nowej umowy z Ferrari. Jego zatrudnienie wykluczono już w Mercedesie, Renault oraz Red Bullu. Zdaniem szefa ostatniej z tych ekip - Christiana Hornera, opcją czterokrotnego mistrza świata może być Racing Point, które w 2021 roku przyjmie nazwę Aston Martin.

W zupełnie innym tonie wypowiedział się jednak Otmar Szafnauer, który stoi na czele stajni z Silverstone. Amerykanin podkreślił, że Racing Point dysponuje ważnymi kontraktami z Sergio Perezem oraz Lance'em Strollem. To pochlebne, że wszyscy są zdania, iż czterokrotny mistrz świata powinien dołączyć do naszego zespołu i wydaje mi się, że to kwestia naszego szybszego samochodu. Mamy jednak długie umowy z naszymi obecnymi kierowcami, więc to logiczne, że nie mamy miejsca - powiedział Szafnauer.

Vettel pytany przed startem Grand Prix Styrii, czy rozważyłby propozycję startów dla Racing Point, odpowiedział: Ten wyścig będzie dla mnie niezwykle ważny, a potem zobaczymy co się wydarzy w kolejnych tygodniach, miesiącach. Niezależnie od tego, uważam, że Racing Point zrobiło bardzo mocne wrażenie i zdecydowanie są w dobrym położeniu w tym roku. Znam część tego zespołu z przeszłości. Oczywiście, w tym roku stoją przed dobrą szansą. Mają niezły samochód i mogą się poprawiać - stwierdził Niemiec.