Verstappen: Mam dużo lepsze wrażenia z jazdy niż tydzień temu

Holender w obu treningach uzyskał lepsze czasy niż duet Mercedesa.
11.07.2010:55
Maciej Wróbel
369wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznał, że miał dużo lepsze wrażenia z jazdy swoim RB16 podczas treningów w porównaniu z poprzednim weekendem wyścigowym.

W drugim piątkowym treningu przed Grand Prix Styrii Verstappen zdołał wykręcić najlepszy czas dnia, pokonując lidera mistrzostw, Valtteriego Bottasa, o cztery setne sekundy. Przygotowania Holendra w ubiegłym tygodniu były utrudnione przez uszkodzenia powstałe w wyniku najechania na jedną z tarek, co zaowocowało tylko ósmym czasem kierowcy Red Bulla w drugim treningu przed Grand Prix Austrii.

Teraz 22-latek przyznaje, że jest dużo bardziej zadowolony z tego, jak spisuje się jego bolid, niż tydzień temu. Mamy zdecydowanie lepsze odczucia niż poprzednio. Dowiedzieliśmy się więcej na temat samochodu - powiedział Verstappen. W zeszłym tygodniu nie byliśmy do końca zadowoleni, dlatego postanowiliśmy poprawić kilka rzeczy. Na razie jest dobrze. Wygląda na to, że obraliśmy właściwy kierunek.

Lider Red Bulla wkracza w kolejny weekend wyścigowy z nadzieją, że uda mu się odrobić przynajmniej część strat spowodowanych bardzo wczesnym odpadnięciem z wyścigu o Grand Prix Austrii. Jak na razie, Holender w obu treningach był szybszy od kierowców Mercedesa, którzy mieli problem z wyciągnięciem maksimum z bolidu, szczególnie w przypadku Lewisa Hamiltona. Nie mam pewności, czy dysponujemy pakietem, który pozwoli nam na odniesienie zwycięstwa w wyścigu. Przekonamy się o tym w niedzielę. Z całą pewnością ten piątek był dla nas dużo bardziej pozytywny niż poprzedni.

Istnieje szansa, że najlepszy czas z drugiego piątkowego treningu da Holendrowi trzecie w karierze pole position, bowiem na sobotę na Red Bull Ringu przewiduje się obfite opady deszczu, które mogą znacząco ograniczyć aktywność kierowców na torze. Chociaż jest możliwość, że kwalifikacje mogą zostać przeniesione na niedzielny poranek, zespoły zostały poinformowane, że wyniki z drugiej sesji treningowej mogą być tymi, które wyznaczą kolejność na starcie wyścigu.

Max Verstappen przyznał, że popiera ewentualne przeniesienie sesji kwalifikacyjnej na niedzielę rano w wypadku, gdyby pogoda rzeczywiście uniemożliwiła jej przeprowadzenie w sobotę. Na tę chwilę jestem na prowizorycznym pole position. Okaże się jutro, czy będziemy w stanie przeprowadzić kwalifikacje. Jeśli to się nie uda, będziemy mogli zrobić to w niedzielę rano.