Marko: Aston może być dobrym przejściowym rozwiązaniem dla Vettela

Pojawiają się informacje, że Alfa Romeo potwierdzi 2 sierpnia angaż Sergio Pereza.
17.07.2010:38
Mateusz Szymkiewicz
1651wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że dołączenie do Astona Martina będzie dobrym przejściowym rozwiązaniem dla Sebastiana Vettela.

33-latek ma być blisko porozumienia z Racing Point, które od przyszłego roku przyjmie nazwę brytyjskiego producenta samochodów. Potwierdzenie kontraktu między czterokrotnym mistrzem świata a stajnią z Silverstone spodziewane jest w okolicy Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Sebastian jest w najlepszym wieku, ma 33 lata i jeżeli pojawi się szansa w Astonie Martinie, z której skorzysta, to będzie to dla niego dobre przejściowe rozwiązanie - powiedział Helmut Marko, doradca Red Bull Racing. Umowa powinna zostać zaprojektowana w sposób, który będzie go satysfakcjonował. Możliwości przed sezonem 2022 powinny być lepsze, ponieważ wygaśnie kilka kontraktów, a limity budżetowe odcisną już swoje piętno. Takie zespoły jak McLaren czy Renault powinny mieć wówczas swoją szansę.

Austriak wyobraża sobie również, że Vettel decyduje się na przerwę od startów w Formule 1 w sezonie 2021. Mógłby naładować swoje baterie i odpowiedzieć na pytanie «Czy naprawdę tego chcę?». Wyścigi to nie tylko przyjemność. To także podróże po całym świecie daleko od rodziny, a także stres oraz złość, jeżeli coś nie idzie po twojej myśli.

Marko zapytany także o sytuację Sergio Pereza, który według włoskich źródeł może zostać ogłoszony 2 sierpnia jako następca Kimiego Raikkonena w Alfie Romeo, odpowiedział: Jego kontrakt [Pereza w Racing Point] jest opcyjny, należy przedłużać go każdego roku. Jeżeli przyjrzymy się jego występowi w Austrii, gdzie przebijał się do czołówki jak gorący nóż w masło, wówczas możemy zdać sobie sprawę z potencjału ich samochodu. Vettel może być bardziej ceniony niż Perez.