Bottas bliski podpisania nowej umowy z Mercedesem

Fin stwierdził też, że zatrzymanie Russella będzie dobre dla Williamsa.
17.07.2017:08
Maciej Wróbel
729wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas ujawnił, że jest w trakcie rozmów z Mercedesem na temat nowego kontraktu.

Zespół Mercedesa wciąż nie ogłosił, kto będzie ścigał się w jego barwach w sezonie 2021. Biorąc jednak pod uwagę pozostanie George'a Russella w Williamsie oraz plotki łączące Sebastiana Vettela z Astonem Martinem, wydaje się, że przedłużenie umów Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa jest tylko kwestią czasu.

Bottas w rozmowie z fińską telewizją C More przyznał, że rozpoczął już rozmowy z Mercedesem w sprawie nowej umowy. Mogę powiedzieć tylko, że zaczęliśmy już rozmawiać na ten temat - powiedział Fin. Tak, niektórzy zaczęli nawet wymyślać pewne plany zanim zdążyliśmy przejechać choćby metr w tym sezonie, ale myślę, że wszystkie te plany upadły już po pierwszym wyścigu!.

Aktualny lider klasyfikacji generalnej stwierdził także, iż według niego pozostanie George'a Russella w Williamsie będzie dobre dla stajni z Grove. To dobre dla Williamsa, że stawiają na ciągłość. Mają dwóch młodych zawodników i dużo do zrobienia jako zespół.

Lewis Hamilton przyznał z kolei, że byłby zadowolony, gdyby Fin pozostał jego zespołowym partnerem na kolejny sezon. Valtteri ponownie rozwinął się podczas przerwy między sezonami. Zarówno jako kierowca, jako partner zespołowy i jako osoba - powiedział sześciokrotny mistrz świata.

George Russell po ogłoszeniu przez Williamsa składu na sezon 2021 podkreślił, że nie jest zawiedziony decyzją Mercedesa oraz że szefowa zespołu, Claire Williams nie była zwolenniczką jego transferu do stajni z Brackley. Nie mogli zrobić nic więcej - stwierdził 22-latek. Claire twardo trzymała się swojej decyzji, że nie jest jeszcze gotowa mnie puścić.