Wolff: Russell wciąż znajduje się w planach Mercedesa

Austriak podkreślił po raz kolejny, że jest zadowolony z obecnego składu kierowców.
24.07.2012:08
Maciej Wróbel
1826wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Mercedesa, Toto Wolff, ujawnił, że George Russell wciąż jest uwzględniany w długoterminowych planach Mercedesa, pomimo przedłużenia jego współpracy z Williamsem.

George Russell był uważany za poważnego kandydata do zajęcia jednego z wyścigowych foteli w Mercedesie na sezon 2021. Tuż przed Grand Prix Węgier oficjalnie zostało jednak potwierdzone przedłużenie jego kontraktu z Williamsem, gdzie Brytyjczyk będzie się ścigał już trzeci rok. W związku z tym spodziewane jest rychłe ogłoszenie przedłużenia umów z Hamiltonem i Bottasem przez Mercedesa.

Toto Wolff po raz kolejny przyznał, że jest zadowolony ze swojego obecnego składu, jednocześnie dodając, że Russell wciąż mieści się w planach zespołu na kolejne lata. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierowców, których mamy obecnie - powiedział Austriak. Valtteri i Lewis prezentują dobrą formę i świetnie się ze sobą dogadują, co jest ważne dla ogólnej dynamiki w zespole. Inżynierowie cenią sobie również ich wskazówki. To po pierwsze.

Z drugiej strony George ma trzyletnią umowę z Williamsem, która będzie obowiązywała także w przyszłym sezonie. Claire Williams postawiła sprawę dość jasno mówiąc, że uważa George'a za cenny nabytek dla swojego zespołu. Musimy zatem uszanować sytuację kontraktową. Wiedzieliśmy z George'em w co się pakujemy dwa lata temu. Williams dał mu szansę wejścia do Formuły 1 i to właśnie dlatego tak szanujemy decyzje, które podejmują.

Nie oznacza to jednak, że gdy George będzie dostępny, będzie miał zagwarantowaną posadę w Mercedesie. Valtteri i Lewis są naszymi aktualnymi kierowcami. Lojalność jest czymś dla nas niezwykle ważnym, a my zawsze myślimy długoterminowo. George jest z pewnością częścią naszych długoterminowych planów, jednak nie mieści się w planach na sezon 2021 - zakończył Wolff.