Istanbul Park rozmawia z F1 ws. miejsca w kalendarzu na sezon 2020

Rząd Turcji potwierdził negocjacje z Liberty Media dotyczące odzyskania Grand Prix.
28.07.2009:40
Mateusz Szymkiewicz
1100wyświetlenia
Embed from Getty Images

Rząd Turcji potwierdził rozmowy z Formułą 1 w sprawie otrzymania miejsca w kalendarzu na sezon 2020.

W 2005 roku kierowcy rozpoczęli rywalizację na Istanbul Park, jednakże po siedmiu edycjach wyścigu, Turcja straciła organizację Grand Prix ze względów finansowych. Teraz jednak władze państwa mają aspiracje do odzyskania miejsca w kalendarzu już na sezon 2020, chcąc wykorzystać zawirowania związane z pandemią koronawirusa.

W ostatnich tygodniach Liberty Media potwierdziło cztery tory, które nie widniały w pierwszej wersji tegorocznego kalendarza. Niewykluczone, że Istanbul Park dołączy do tego grona, wykorzystując niepewną sytuację wyścigów na Dalekim Wschodzie. Republika Turcji pod prezydenckim patronatem pracuje nad włączeniem Istanbul Park do kalendarza Formuły 1 na sezon 2020 - brzmi oficjalne oświadczenie.

Formuła 1 ma pracować nad kalendarzem, który ostatecznie będzie składał się z 15-18 wyścigów. Według informacji z ostatnich dni, Liberty Media chce przywrócić do tegorocznego harmonogramu Grand Prix Wietnamu w Hanoi oraz Grand Prix Malezji na torze Sepang. Sezon zamknęłyby dwa wyścigi w Bahrajnie oraz Grand Prix Abu Zabi.