R. Schumacher: Vettel mógłby przejść w 2021 do AlphaTauri

Zdaniem 45-latka, Red Bull może wystawić w przyszłym sezonie cztery równorzędne bolidy.
27.07.2017:55
Maciej Wróbel
1646wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher uważa, że nie Aston Martin, a AlphaTauri może być zespołem, który przyjmie Sebastiana Vettela pod swoje skrzydła od sezonu 2021.

Sebastian Vettel wciąż pozostaje bez kontraktu na sezon 2021 po tym, jak Ferrari nie zaproponowało mu nowej umowy. Czterokrotnego mistrza świata w ostatnich dniach najczęściej łączy się z zespołem Aston Martin, gdzie miałby on zastąpić Sergio Pereza. Wcześniej możliwość zatrudnienia Niemca wykluczyły Mercedes i Red Bull.

Ralf Schumacher w rozmowie ze stacją RTL stwierdził jednak, że dobrym zespołem dla Vettela może okazać się juniorska ekipa Red Bulla, AlphaTauri. Jestem absolutnie przekonany, że Sebastian będzie obecny w Formule 1 w sezonie 2021 - przyznał były kierowca Williamsa i Toyoty. Sebastian zaczynał tam swoją karierę. Franz Tost jest jego wielkim fanem, podobnie jak doktor Marko. Być może coś się tutaj rozwinie.

Młodszy z braci Schumacherów uważa też, że AlphaTauri może być w stanie zapewnić Vettelowi konkurencyjny samochód w roku 2021, gdyby FIA oficjalnie potwierdziła, że 'różowy Mercedes' zespołu Racing Point jest w pełni legalną konstrukcją. Red Bull może wystawić w przyszłym roku cztery równorzędne samochody - dodał 45-latek.

Gdyby jednak Vettel ostatecznie trafił do Astona Martina, to kierowcą, który będzie musiał ustąpić mu miejsca, byłby najprawdopodobniej Sergio Perez. Ostatnie doniesienia łączą kierowcę Racing Point z zespołem Alfa Romeo. Meksykanin reprezentował już stajnię z Hinwil w latach 2011-2012, gdy ta startowała jeszcze pod nazwą Sauber.

Frederic Vasseur, zapytany przez Auto Hebdo o ewentualny transfer Pereza do jego zespołu, nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Obecnie jesteśmy w środku serii sześciu wyścigów pod rząd i naszym priorytetem na tę chwilę jest powrót do optymalnej formy, aniżeli dyskusja o składzie kierowców na przyszły rok. Koncentrujemy się teraz na pracy, jaką mamy do wykonania, a potem zobaczymy - powiedział szef Alfy Romeo.